Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Büyük istanbul Gezisi

Tarih 27 Ekim 2019 günlerden Pazar. Çarşamba toplantımızın ardından hafta sonu için ne yapsak ki diye düşünürken, Yusuf Ali ile günübirlik bir tur atalım dedik. Ne çok uzun olsun yorulalım, ne de çok kısa olmasın ki epeydir yapamadığımız gezilerin acısını çıkaralım dedik ve aşağıdaki rotayı planladık.

QPnmEj.jpg

Bu rotada bizi yalnız bırakmayan Hasan, Erkan abi ve Recep abimize peşinen bir teşekkür etmek isterim. Çok özlemişiz beraber yol yapmayı. Eksik olmasınlar onlarda bizi yalnız bırakmadı. 

vaDrd4.jpg

Sabah kahvaltımızı yapıp buluştuk İçmeler Garanti bankasının önünde. Bütün hazırlıklar tamam. 5 kişiyiz ve 3 motorumuz var. Kim kime artçılık yapacak belli değil. Eğlence daha ilk buluşma anında başladı. Erkan abi ile uğraşmadan yapamıyoruz. 

1poqmN.jpg

Hemen bi boy uzatma operasyonu ile başlıyoruz günümüze. Operasyon sorunsuz tamamlandı çok şükür. Hadi çok güldük yeter atlayın motorlara da bi yol yapalım demeye kalmadan, Erkan abi patlatıyo bombayı. Adam daha kahvaltı etmemiş. Açken çok agresif olabiliyor insanlar. Dedik biz en iyisi bi pastane bulalım da ufakta olsa öğlen yemeğine kadar yatıştıralım sinirlerimizi.

r0DnB3.jpg

O iş ide hallettikten sonra , sonunda yola çıkıyoruz. Artık uzun bir süre durmayı planlamıyoruz. Taa 3. köprüyü görene kadar aralardan derelerden bir yerlerden götürdü bizi kılavuz Yusuf.

7BL5EN.jpg

Bu noktada fotoğraf çektirmek çektirmek artık bir gelenek oldu. Geçen senede yine bir istanbul gezimizde aynı noktada durup bir kaç poz çekmiştik. 

gPGEzO.jpg

Dur şöyle çek. heh bide böyle çek derken iyice şımarıyoruz. Ama kahkahalar gırla. Yoldan geçenler bize bakıp duruyor bu deliler ne yapıyor diye.

Z5qmg3.jpg

Dedim ya şımardık diye, en masum resimlerden biri de bu. Ya bu motor işi hele ki artçılı olunca pek bi keyifli oluyomuş. Ya hani aklıma gelmiyo değil. Hiç motor almasam mı be acaba? En iyi motor arkadaşının motoru en konforlu yolculuk ta artçı olunanı sanki.

Hadi az daha gidelim, gülmekten karnımız acıktı. Şu yemeğimizi bi yiyelim.

odmoPX.jpg

Mekan yıkılıyo. Bilmem o gün ki havadan dolayı mı yoksa oksijen mi çarptı ama son zamanlarda gittiğim en güzel yerlerden biriydi Poyraz.

lQDm2Q.jpg

Sessiz sakin kendi halinde, ufak bir kasaba tadında bir İstanbul boğaz köyü burası. 3. Köprü tüm ihtişamı ile bize hoşgeldiniz demeyi eksik etmedi. Oturduk siparişlerimizi verdik. Keyfimiz gıcır.

VQ7m5B.jpg

Siparişleri beklerken, hava parçalı bulutlu olunca biraz üşüdük haliyle. Üşüye üşüye yemek yenmez dedik ve içeri geçtik.

nbDZVN.jpg

Balıklar gelene kadar salatayı tüketelim dedik. Yusuf karıştırmayı bi bitirse yiyecez inşallah. Derken balıklarda geeeeeldiii.

vaDrdA.jpg

Bir hışımla giriştik balıklara. Öyle bi acıkmışız ki, balıklar bitene kadar masada pek bi sohbet ortamı olmadı. Çıkan sesler genelde "oofff süper yaa." "ne iyi ettikte geldik." "balıkta çok iiymiş haa." şeklinde idi.

Karnımızı güzelce doyurduktan sonra, Çubuklu-İstinye hattı üzerinden karşıya geçtik.

1poqmB.jpg

Miss gibi boğaz havası alalım. Erkan abi yine uçuşa geçmiş. Çok pratik bu feribot. 15 dakika kadar sürüyor. Ne ara bindik indik anlayamadık.

Lv6m70.jpg

Artçı olmak, özellikle İstanbul şehir gezilerinde çok güzel. Etrafta normalde hiç görmediğimiz, dkkatimizi çekmeyen güzelliklere odaklanabiliyorsunuz. Gerçekten motor almasammı ben yaa? Hazır Hasan gibi bi profesyonel bulmuşken. Derken trafik yoğunluklarını aşıp vardık o muhteşem mekana.

r0DnBa.jpg

Karaköy'e kadar sahilden geze geze geldik. Güllüoğlu'nda tatlılarımızı yuvarladık. Çaylarımızı içtik. Bayaa bi yorgunluğumuzu attık üstümüzden. Hadi dediler son bir nokta daha var gidilecek. Haydaaaa daha nereye gidecez derken bi bakmışım...

P7Vm4d.jpg

Yılların eskitemediği Vefa Bozaıcsı. Leblebileri de karşıdaki kuruyemişçiden taze taze kavurup alabiliyorsunuz.

gPGEz0.jpg

Recep abinin dediğine göre, artık eskiden olduğu gibi değilmiş. Ben ilk defa gitmiştim bu tarihi mekana. Bence güzeldi ama tabi eskisi ile kıyaslayamadığım için tecribey saygımız sonsuz. 

9Y708Z.jpg

Kapının önünde biraz daha sohbet muhabbet edip ara sokaklardan Sirkeciye doğru gidip feribotla Harem'e geçiyoruz.

qADV1Z.jpg

Feribot kalkıp, biz eski istanbul'u seyrederken muhabbet yine geyiğe sarıyor. Biraz öyle biraz böyle derken Harem'e yaklaşıyoruz artık.

M1Zm5M.jpg

Karşıma hep güzel insanlar çıktığı için, ben kendimi hep şanslı olarak nitelendiririm. Son bir senedir G.M.K ailesi içine katıldığımdan beri, yine hep güzel insanlar çıktı karşıma. Öncelikle bu gezide beni yalnız bırakmayan bu 4 güzel insana sonrada bu güzel adamlarla bir araya gelmeme vesile olan G.M.K. ailesine yürekten kocaman teşekkürler. 

Uzun bir aradan sonra yazdığım ilk gezi raporumdu. Umarım yaşadığım bu mutlu anıyı size de benim hissedebildiğim şekilde geçirebilmişimdir. En kısa zamanda görüşmek dileği ile. Kendinize çok iyi bakın.
Ara

Ne gezmişsiniz be tekerine sağlık

Gideceğiniz Yeri Bilmiyorsanız,Vardığınız Yerin Önemi Yoktur.

Vay be hikayeyi bildiğim halde heyecanla okudum
Ara

(11-01-2019, 08:35 PM)Yusuf Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Vay be hikayeyi bildiğim halde heyecanla okudum

Bende aynı şekilde hikayeninn sonunun mutlu bittiğini bile bile heyecanla okudum. Emre klavyene maşallah. Emeğine sağlık.
Bende seninle aynı fikirdeyim artçılık çok mantıklı ve eğlenceli.
Yusufum senin rota oluşturma yeteneğine hayranım herşey sırasıyla saati saatine süpersin.
Hasan hareketli fotoğraflar konusunda tam bir prof. Hasan seninle İkinci turumuz inşallah daha çok turlarda beraber süreriz.
Görmüş geçirmiş, enerji dolu, tam bir İstanbul delikanlısı, Recep abim seni alem biliyor.
Herkeslere Teşekkür ederim bir sonraki gezi için sabırsızlıkla bekliyor olacağım.
Sizlerle yol aldıkça; yolumuzuzun olsa ne olur.

Ara

Emrecim yazı için teşekkürler güzel olmuş.

Erkan abi bir telefon kadar yakınız birbirimize.

Recep ağbey ile gezi çok keyifli oldu. Daha çok gezicez inşallah.

Yusufali yeni güzergahlar bekliyoruz. Hem doğa güzelliği hemde şehiriçi sahil gazlaması çok harikaydı teşekkürler.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara

Güzel gezmişsiniz ağalar tekerinize sağlık Emre gezi raporunu döktürmüşsün yine ellerine sağlık.

Çok güzel bir gezi olmuş, ama fotoğraflarda eksiklik var en azından 1 kişide G.M.K. yeleği olsaydı çok daha güzel olabilirdi :tamam:

tekerinize sağlık. 

Gmk
Ara

(11-05-2019, 03:12 PM)EMRE.ALTINAY Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Çok güzel bir gezi olmuş, ama fotoğraflarda eksiklik var en azından 1 kişide G.M.K. yeleği olsaydı çok daha güzel olabilirdi :tamam:

tekerinize sağlık. 

Gmk

Bu yelek mevzusuna takılmayalım artık. Yapılacak söylenecek görülecek o kadar güzel şey varken ceviz kabuğunu doldurmayacak mevzulara geri dönüş yapmanın bir anlamı yok bence. Söylenecek her şey zaten zamanında söylendi. Konuşuldu bitti. Eski defterleri açmanın, hele ki böyle eğlenceli olduğunu varsaydığım bir başlık altında, hiç gereği yok.
Yine de tabi ki düşüncenize saygı duyuyorum ve eğer düzgün incelersen resimleri, bir kaç karede G.M.K logosunu görebilirsin. Heralde bu kadar eğlenceli bir raporu okurken rehavete kapılıp göremedin. [emoji3526]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ara

(11-06-2019, 04:49 AM)EmreGndZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(11-05-2019, 03:12 PM)EMRE.ALTINAY Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Çok güzel bir gezi olmuş, ama fotoğraflarda eksiklik var en azından 1 kişide G.M.K. yeleği olsaydı çok daha güzel olabilirdi :tamam:

tekerinize sağlık. 

Gmk

Bu yelek mevzusuna takılmayalım artık. Yapılacak söylenecek görülecek o kadar güzel şey varken ceviz kabuğunu doldurmayacak mevzulara geri dönüş yapmanın bir anlamı yok bence. Söylenecek her şey zaten zamanında söylendi. Konuşuldu bitti. Eski defterleri açmanın, hele ki böyle eğlenceli olduğunu varsaydığım bir başlık altında, hiç gereği yok.
Yine de tabi ki düşüncenize saygı duyuyorum ve eğer düzgün incelersen resimleri, bir kaç karede G.M.K logosunu görebilirsin. Heralde bu kadar eğlenceli bir raporu okurken rehavete kapılıp göremedin. [emoji3526]

Bu yeleği giymekten korkmayın bu kadar, sizin trafikte daha çok fark edilebilmenizi arttırıyor.  love10.gif love10.gif

Gezide çok eğlendiğiniz hepinizin yüzüne ayrı ayrı yansımış, sadece naçizane fikrimi söyledim.  ba.gif
Ara

(11-07-2019, 06:09 AM)EMRE.ALTINAY Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(11-06-2019, 04:49 AM)EmreGndZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  

tekerinize sağlık. 

Gmk

Bu yeleği giymekten korkmayın bu kadar, sizin trafikte daha çok fark edilebilmenizi arttırıyor.  love10.gif love10.gif

Gezide çok eğlendiğiniz hepinizin yüzüne ayrı ayrı yansımış, sadece naçizane fikrimi söyledim.  ba.gif

Naçizane fikrine tabiki de saygı duyuyorum. Hepimizin fikirleri var ve yeri geldiğinde söylüyoruz.

Olayı keşke dramatize edip güvenliğimize yada trafikte görünürlülüğümüze bağlamasaydın. Keza herkesin bildiği gibi bu trajikomik durum ne trafikte görünürlülükle, ne de insanların korkuları ile alakalı değil.

Bu konuyu bu eğlenceli başlığın altında hortlatıp, insanların korktuğu gibi bir kanıya varmış olman da yine senin naçizane fikrin, ki katılmıyorum. Üstüne birde trafikte görününürlüğü bahane edip bazı tabularınızdan kurtulamadığın gerçeğini burda hepimize göstermiş olman da yine senin naçizane fikrin ki bence buda gereksiz bir mevzu.

Bende naçizane fikrimi bir kez de buradan ileteyim. Gerçi toplantılara katılım gösteriyorsan önemli olan bütün konularda zaten benim fikrimi söylemeyi tercih ettiğimi biliyorsundur. Kenarda oturupta susmak çok tarzım değil. Daha önce de belirttiğim gibi her şeyin yerinde konuşulabilmesi büyük lütuf.

Ara