Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Beykoz-Poyraz-Riva-Anadolu Feneri ve Huzur Gezisi

Dostlarım, bir çoğunuzun bildiği gibi bu hafta sonu Kartepe Enduro Şampiyonası için Maşukiye'ye gidecektik. Bütün hazırlıklarımız tamam Gebze Center önünde benzinlikte sabah 09:00'da buluştuk. Yola çıkmadan önce hava durumu güzergah üzerinde yağmur gösterince, hiç ıslanmayalım biz boğaz turu yapalım, keyfimiz nereye götürüse oraları gezelim dedik ve Sabancı Öğretmen evine doğru yola çıktık. Sonra neler oldu neler? Rotaya bakar mısınız? Böyle bir rotanın ne kadar huzur verebileceğini kim bilebilirdi ki.1ElXRp.jpg

Tabi karnımız aç. Kimse birşey yememiş, Maşukiye'de kahvaltı edeceğiz diye. Düştük yola. Az git uz git derken Küçük Su Kasrı'nın yanından geçip vardık mekanımıza. Tarif edilmeyecek boğaz manzarası ve püfür püfür esen sabah meltemi eşliğinde yumulduk kahvaltıya.
moWnNY.jpg
ED4ZAv.jpg
 Arkadaş adamın yedikçe yiyesi geliyor. Boğazda kahvaltıya dikkat. İnsan doyduğunu anlamıyor. Kahvaltı faslından sonra çayları içtik yola çıkmadan son bir poz daha. 

GMK Heryerde..j6GoN9.jpg

Hadi bakalım ddedik. Yeni yollar yapmışlar. Asfaltı yeniymiş birazda viraz varmış dediler, çıktık yola. Rotamız Poyraz Köyü artık. Giderken çok güzel manzaralar gördük. Ormanlık alanlardan yenilenmiş asfaltlardan geçtik. 3. Köprünün heybetiyle fotoğraf çekmeden olmazdı tabiki.
2aVboL.jpg

Z3P0jg.jpg

Bz5kbV.jpg

Biraz daha gidip Poyraz'a vardık. Öğretm enevinde ki çayı çok beğenmemiştik. Köy kahvesine oturup birer çay söyledik. Çaylarımızı yudumlarken sohbete doyum olmuyordu.oVR1qQ.jpg

Manzaramız da çok güzeldi. Alt tarafta balıkçı tekneleri. Az ilerde 3. köprü. Çok güzel bir hava. Daha ne olsun.
lZ6VPB.jpg

Biraz daha oturduk. Birer çay daha içtik. Bu anıyı iyice gömdük hafızalarımıza. Okadar huzurlu bir manzara vardı ki karşımızda insanın etkilenmemesi elde değil. Bir yandan da muhabbet, gırgır, şamata. Allah nazarlardan saklasın keyfimiz çok iyi maşşallah. Hadi dedik bir de Anadolu Fenerine gidelim. Buralara kadar gelmişiz. Karadeniz'e selam çakmadan dönülmez.VD1b8y.jpg

Büyüleyici ve bütün kasvetiyle Karadeniz sanki Marmara'yı dövüyordu. Bu buluşma noktası insana kendini sorgulatıyor resmen.PDZg26.jpg

Tabi bu sorgulama anı yaklaşık 30 saniye sürüyor ve makara kaldığı yerden devam ediyor.LDWL8a.jpg

vPvqAm.jpg
Bu iki fotoğraf arasındaki 7 farkı bulabilir misiniz?nl3B95.jpg

Buradan çıkıp Yoros Kalesine geçtik. Burda da 3. Köprünün diğer yüzünü görüp. Manzaranın keyfini çıkardık.g6JBvZ.jpg

Z3P0jk.jpg

GMK Heryerde...oVR1q7.jpg

Güzel insanlarla beraber zaman geçirmek ömrünüzü uzatır. Benden söylemesi.lZ6VPE.jpg

Boğazın bir de bu tarafına bakmak gerekir. İlle de köprüye mi bakacağız efendim. Bu taraflar da güzel.nl3B9R.jpg

Kaleyi terk etmeden son bir fotoğraf daha. Gülümseyin çekiyorum.vPvqAp.jpg

Bu kadar yakınında iken Yu'şa Hz. görmeden yola devam etmeyelim dedik. Duamızı ettik. Allah kabul etsin. 

GMK Heryerde..1ElXaG.jpg

Dönüşe geçtik artık. Zaten yorulduk ta. Arada yolumuzu da kaybettik. Rastgele bir yerlerde durup yayıldığımız da oldu.LDWL8b.jpg

Ve mutlu sona yaklaştık artık. Aç karnımızı doyurmaya Mc'Donalds a uğradık. Biraz daha muhabbet edelim biraz dinlenelim.r1o7X1.jpg

Ama asıl mutlu son meğerse daha sonraymış. Tatlıkuyu'da Profiterol diye bir tatlıcı var. Şiddetle tavsiye ediyorum. Hatta bir toplantımızı burada yapalım. Ağzımız tatlansın.7Dr4Wa.jpg

Allah kaza bela vermeden bugünüde böyle geçirdik. Çok eğlendik, çok güldük. Ben inanılmaz huzurlu döndüm evime.PDZg27.jpg

Katılan bütün dostlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum. Benimle böyle bir günü paylaşıp bana unutamayacağım anılar kazandırdığınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. Darısı bir sonraki rotada katılabilecek dostlarıma. Her şey gönlünüzce olsun.
Ara

emrecim harika bir rota ve çok eğlendiğiniz hepinizin yüzünden belli oluyor tekerinize sağlık.

Çok sağol Barış, inşallah nice rotalar yaparız hep beraber.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ara

Harika olmuş [emoji7][emoji7][emoji7]

Ara

Çok eğlendik az kalır.
Arkadaşlar hepinize Teşekkür ederim süper bir gün geçirdik.
Başka rotalarda sürmek dileğimle.

Ara

Emre Gündüz,Yusuf Ali ,Erkan Demir,Mithat bir Hafta Sonu Geçirdik Teşekkürler bc476e92172e70ac19c5f2e9d4024665.jpg

Ara

Ahh abi ahhh ben nasıl olamadım sizle bu gezide dizlerimi dövüyorum . Ama okuyup resimlere baktığımda sizinleymişim gibi hissediyorum inanın , tekerinize muhabbetinize sağlık . Bi dahaki sefere inşallah bende olurum aranızda [emoji4]

Ara

[emoji106][emoji7]

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gmk    YAMAHA XCITY 250   Gmk
Ara

Rotaya bak allah günah yazmasında biraz şey gibi tövbe estağfirullah ?[emoji38]

Ara

Guzel adamlarla yagmurda da islansan. Camura da batsin guzel geziler olur. Bu da onlardan biri olmus. Tekerinize saglik. Emrecim seni tebrik ediyorum. ENerjini seviyorum.  Boyle devam.
Ara