Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Video Kontra Viraj Tekniği & Supermoto
Tongue 

:tr:
ly2x6.gif
Ara

Batuhan teşekkürler. Bu süpermotolar bir başka heyecan. Keşke olsada bırak böyle dönmeyi bir iki tur atsam. Bu adamların stilleri bence bildik dönüş vs. kurallarına uymuyor. Biz arka tekeri yoldan ayırmamaya çalışırız adamlar özellikle kaymasını istiyor ve elinden geleni yapıyor. Viraj girişinde mutlaka kontra ile yatırıyor motoru fakat sonrasında viraj dışına doğru kayan motoru yolda tutmak için klasik 4 tekerin hareketlerini yapıyor.

Benim asıl gözlediğim ve takdir ettiğim şu; viraj çıkışında özellikle arka yeker tekrar yola tutunduğunda mükemmel bir gaz fren dengesiyle hızı ayarlayıp sürüş devamlılığını sağlamaları. Bu hareketi benim gibi birisi yapsa hadi viraja girdi ve yattı diyelim hadi çıkmayıda başardım fakat arka teker yere tutunduğu an bir atın binicisini fırlatması gibi beni atardı üzerinden makine. :hö:
Ara

Abi bunlara kullanmayı bilmiyor , efendi efendi viraja girmek varken neden kendilerini zorluyorlar :]
Ara

bu tarz hareketleri standart makinalar ile yaparsanız muhtemelen asfaltla akraba olursunuz.:] makinalar tamamen modifiyelidir. :tamam:
Ara

kesinlikle ve adamlar uzman profosyonelligi bile bun lar aşmış abi
Ara

batuhan cok teşekkrler benim viragoyla denicem yarn :+1:

Gideceğiniz Yeri Bilmiyorsanız,Vardığınız Yerin Önemi Yoktur.

(07-11-2011, 07:08 PM)posum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  batuhan cok teşekkrler benim viragoyla denicem yarn :+1:

Popur Cem yaşıyorsan sonucu bize yaz :]
Ara

(07-11-2011, 07:53 PM)MaRaNtZz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(07-11-2011, 07:08 PM)posum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  batuhan cok teşekkrler benim viragoyla denicem yarn :+1:

özenmeyinn asfaltı öpersiniz sonundaaaa:P
Ara

Arkadaş, bu adamlar resmen motoru yatırıyor,
sonrada kaldırıyor. Nasıl oluyor?????
Diz ve dirsek takozları haşat olmuş.
Utanmasa kaskı yere sürtecekler.

Murata katılıyorum. Özenmeyelim. Sağlıklı yaşamaya devam edelim.
Ara

(07-12-2011, 04:58 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(07-11-2011, 07:53 PM)MaRaNtZz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  

özenmeyinn asfaltı öpersiniz sonundaaaa:P

Ama murat abi sen bence bu yöntemi videodaki şekilde yaparsın :alkış:
Ara