Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Model Araba

güzel bir çalışma olmuş eline sağlık

model işi çok keyifli ve heyecan verici ama benim ufaklıklar rahat bırakmıyor bende çocuklar büyüyene kadar ara verdim :)
Ara

Ömer, harika çalışmalar ve paylaşım.
Tam anlamı ile sabır işi.
Videodaki Ayo'nun parçası da benim favorilerimdendir.
Ara

Çok güzel ve zevkli bir hobi yaptıklarında çok güzel ellerine sağlık.

Honda Kalbim Hep Onda !! :tamam:
160111131835|hondaimza.jpg

çok iyi. ellerine sağlık..
Ara

(11-23-2014, 09:36 PM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Ömer harika bir hobi ve çok güzel çalışmalar..
Biraz vaktim olsa kesinlikle ilgilenmek isteyeceğim bir uğraş..

paylaşım için teşekkürler:çiçek:

Merhaba Veysel

İnsan kendine azda olsa zaman ayırmalı diye düşünüyorum [ kendime zaman ayıramıyorum, aynı dertten müzdaribiz :) ] ama yaz başı model uçak işine ağırlık vereceğim düşünürsen ve bir kaç yandaş bulursak hafta sonları güzel bir meşkale olur hem motosiklet gezisi hem uçak uçurma ikisi bir arada. model araba işi çok basit ışıklandırma dersen kolay bir kaç ekipman ile el becerisi var ise zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor insan sabah işe gideceğim halde gece ikilere kadar zevkle uğraştığımı bilirim..

(11-23-2014, 10:04 PM)Ortam Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Bende ilgileniyorum elimde bir model yok şuanlık ama liseden beri bu işlerle alakalı birçok bilgi birikimim vardır. Benim merakım uçaklarla genelde yaza doğru giriş modellerinden biriyle başlamak istiyorum. Uzaktan bakınca kimse bu hobby nin ne kadar ciddi bir hobi olduğunu anlamaz ama uçaklar olsun kumandalar alıcılar felan bunlar ciddi anlamda maddiyat isteyen şeyler. Motosiklet gibi de değil tek modelle kalanı görmedim şimdiye kadar birçok değişik modeli var bunların. İnternet de şu anda forum olarak takip ettiğim clubrc ar sahibi gebzeden mesut abi, fırsat buldukça orhanlı da imuk'un pisti geçtikten sonra ilerde güzel bir alan var orada uçuşlar yapıyor. Birçok forum üyesi de geliyor oraya uçuş yapmaya. Çarşamba toplantısına gelebilirsem konuşuruz yine.

Merhaba Muhuttin

Dediğin üzere biraz teferruatlı bir iş, ama öğrenene kadar örneğin bana vitesli motosiklet sürmekten daha basit geliyor:) giriş seviyesinde olacağımızdan okadar maddi külfete girmeyeceğiz T.H.K sitesine gir modeller uygun fiyata satılıyor istersen set halinde hazır geliyor, yukarıdaki resimde gördüğün model biraz orta segment benzin motorlu ve çok kuvvetli şasi çıta iskelete giydirme bizimki köpük model olacak düşünce biraz parçalanıyor ama düşe kalka beceririz gibi geliyor ;)

(11-24-2014, 08:13 AM)conqueror Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  model işi çok keyifli ve heyecan verici ama benim ufaklıklar rahat bırakmıyor bende çocuklar büyüyene kadar ara verdim :)

Hocam şimdi çocuk deyince aklıma bu geldi mazur gör :D

572.jpg

(11-24-2014, 08:18 AM)MehmetK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Ömer, harika çalışmalar ve paylaşım.
Tam anlamı ile sabır işi.
Videodaki Ayo'nun parçası da benim favorilerimdendir.

Mehmet abi sabırdan ziyade bitmesin istiyorsun bitince herşey bitiyor ışıklandırma işi çok zevkli vakit var ise gir derim herşeyi unutuyor insan..
Ara

Thk nın sitesinden zamanında wing dragon almıştım biraz uçurduktan sonra havada kanadı yerinden çıktı ve düştü. Uçakta çok bir hasar yoktu ama ghz bandında çalışan alıcısı arıza yaptı ve o alıcıyı hiçbiyerde bulamadım. Dahada köpük uçak felan almam oradan.

Hayat olduğun yerde...
Ara

(11-24-2014, 08:08 PM)Ortam Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Thk nın sitesinden zamanında wing dragon almıştım biraz uçurduktan sonra havada kanadı yerinden çıktı ve düştü. Uçakta çok bir hasar yoktu ama ghz bandında çalışan alıcısı arıza yaptı ve o alıcıyı hiçbiyerde bulamadım. Dahada köpük uçak felan almam oradan.

Başlangıç bu olmalı o köpük uçağı havada tuta tuta diğer modellere geçmeliyiz senin düşündüğün gibi yaparsak işin maliyeti artmakta ;) çok bantla yapıştırdı yeğenim epoksi ile sağlam oluyor bir daha o noktadan kırılmıyor bence başlangıç olarak biraz emeklemek lazım benim pcx'den varederoya geçmeyi istemem gibi oldu seninki :)
Ara

Benim motor hakkındaki düşüncelerimde senden farklı demek ki :) Ben motoru aldım evin önüne çektirdim 5 dk sonra bindim üstüne ve deh dedim yürüdüm gittim. 3 arkadaşıma daha öğrettim aynı şekilde. En fazla düşersin mantığıyla cesaretlendirip bıraktım iplerini ben hariç diğerleri halen sürüyor motosiklet, ben kaza yaptığımdan ara verdim biraz. Öğrenme cesaret ister küçük uçağı uçurmanın büyük uçakta zor olduğunu bu işi yapan kişiler söylüyor zaten. Uçakta önemli olan kontrolleri şaşırtmamak. Yani sağa döneyim derken sola dönersen işin yaş. Bunun için similatör çalışmak lazım. 1 ay önce İzmit'e gittim modelcilerin buluşmasına benim yaşlarımda bir genç akrobasi uçuruyordu. Gayette başarılıydı simülatör de çalışmış hareketleri orada uyguluyordu. Yani her şey cesarete bağlı senin şu uçağı getir bu hafta sonu uçarken ki halini görürsün hiç değilse, sen uçuramazsan başkasına uçurturuz.

Hayat olduğun yerde...
Ara

Flatların servoları eksik o büyük uçakta yeğenimin zaten benimkide eski uçağı o resimdeki uçakta can çelişiyo şu an tamir bakım vs. Ama yazın startı verir sende gelirsin beraber uçururuz oki

Eğer istersen onurla tanışırsınız geçen haftadaki toplantıya beraber gelmiştik o atrekşın işini iyi yapar uçak mevzusunda benden daha tecrübeli bu havalarda ve kışın çıkartmaz ama garajda inceler aklına ne gelir ise sorarsın her konuda yardımcı olur
Ara

Hızlı Menü:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi