Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ncs 700 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Soru başlıkta arkadaşlar Honda'nın şu önden bagajlı, 2 silindirli motoru hakkında ne düşünüyorsunuz? Yani sizce nasıl?

Sesi, kullanışı vs. hakkında bilgi verirseniz sevinirim çünkü tecrübeli insanlardan bilgi almayı tercih ederim.
Ara

Kullanmadım.

Kullananlardan aldığım izlenim ;

Az yakıtı konusunda herkes memnun. Fakat performans konusunda memnun olmayanlar var. Bir motosikletten ne bekledeğine bağlı. Şehiriçi için pratik bir makina gibi . Uzun yoldada sıkıntı çıkartacağını sanmıyorum. ''altımdaki gücü hissedeyim'' diye bir beklentin hevesin hayalin yoksa gayet mantıklı bir motosiklet gibi görünüyor.. Grupta kullanan bir kaç arkadaş var. Bence onların görüşlerini al. Çarşamba toplantıya gel. : )

husqvarna_logo_2.jpg
Ara

Hamdi Seyfo ya katılıyorum...yakıt konusunda çok cimri ama performans çok iyi değil tabi ne beklediğine bağlı...yakın zamanda duyduğum bir kötü özelliği benzin depo kapağının arka koltuğun altında olması..yani artcın var ise inmek zorunda veya arka koltuğu malzemeler için kullandığında (çadır,tulum vb..) benzin almak için malzemeleri indirmen gerekli bu bir dezavantaj diye düşünüyorum..

Yapmayıp pişman olanlardansa yapıp pişman olanlardanım galiba..
Ara

Hamdi merhaba, bildiğim kadarıyla genelde motosikletlerde bulunan yüksek devirli, yüksek sıkıştırma oranlı, yüksek performanslı motorlar yerine düşük devirli, düşük sıkıştırma oranlı ve nispeten düşük güç üreten bir motora sahip. Düşük devirli olduğu için bakım aralığı da uzun diye biliyorum. Eğer anlatıldığı gibiyse, 250cc üzeri motosikletler içinde kullanım maliyeti çok düşük bir motosiklettir. Fakat sahibi olanlardan (ilk elden) bilgi alman çok daha doğru olur. Benim yaptığım yorumlar sadece duyum ve biraz araştırmaya dayanıyor.

Seyfo ve Seckin'in söylediği gibi motosikletten ne beklediğin çok önemli. Mesela ben 4 silindir motor sesini pek sevmiyorum. Goldwing muhteşem bir motosiklet ama goldwing sesini(6 silindir) hiç sevmiyorum. O ne öyle elektrik motoru gibi ses çıkarıyor, hiç patlama yok...
Motor dediğin hafiften patırdayacak :]
Ara

Hamdi sen nası bi ses istiyorsun ?? önce onu bilelim : ))

akrapoviçli bir tek silindir sesi ?

devil takılı bir GSXR 1000 sesi ?

scream eagel li bi Harley sesi ?

bunları youtuptan dinle.Hangisinin kulağın hitap ettiğini belirle. söyle. sonra yardımcı olalım : ))

husqvarna_logo_2.jpg
Ara