Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

110 Pilot bir seferde istifa etti..

(02-07-2013, 10:54 AM)Cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  

:O adam haklı

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

bende 2 dönemdir oy kullanmıyorum , iyimi kötümü yapıyorum bilmiyorum ama oy vermiyorum.
Ara

aaa o zaman ülke sorunlarından muafsın Emocan.
Ara

Arkadaşlar Malesef ama malasef Türkiye olarak bugün uçurumun kıyısındayız diyebilirim . Aslında havacılık sektöründe çalışan sivil birisi olarak bu camianın kısmen içindeyim . Ve Aldığım duyumlara göre bu istifalar devam edicekmiş:O
Gerçekten bügünkü geldiğimiz nokta çok düşündürücü . Bir taraftan terör örgütü üyeleri serbest bırakılmaya çalışırken diğer taraftan TSK mensupları çok ağır cezalarla karşı karşıya kalmakta. Bundan sonra ki tek temennim ise artık bir Türk vatandaşı olarak çocuklarımıza mutlu ve huzurlu bir
Ülkenin kalması.
Ara

Emrulah'ı bana bırakın onunla ben ilgilenecem özel olarak. Film izlicez onunla
Ara

(02-07-2013, 02:16 PM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Emrulah'ı bana bırakın onunla ben ilgilenecem özel olarak. Film izlicez onunla

Film izlemek Türkiyenin geleceğini izlemekten daha mantıklı : )
Ara

Anladin sen onu
Ara

(02-07-2013, 09:49 AM)emomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Bu arada bilmem kaçıncı mahkeme yapıldı ama hiç bir komutan suçunu inkar etmiyor , ifade vermiyor ? ifade vermeme ve inkar etmeme kanunda suçu kabul etmek demektir.

Emo bu sözün aklıma takıldı.. Aklıma yatmadığı için küçük bir araştırma yaptım , yazımızı okuyanları yanlış yönlendirmemek adına konu hakkında bilgi vermek istedim.

turkhukuksitesi.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Soruşturma evresinde şüpheli hakkında yapılacak muameleler, şüpheliye tanınan haklar ile sınırlandırılmıştır. Şüpheli sadece bir yargılama objesi olmadığı için belli haklara sahiptir ve bu haklar ihlal edilerek icra edilen işlemlerin hukuki geçerlilikleri de bulunmamaktadır. Bu sebepledir ki, şüphelinin susma hakkının bulunduğu bir sistem içerisinde, şüphelinin soruşturmaya aktif olarak katılma zorunluluğu bulunmamaktadır.[9]

Şüpheli susma hakkını kullanacağını beyan ettiği anda, ifade almaya devam edilmesi mümkün değildir. Susma hakkını kullanmak şüpheli bakımından kabul anlamını taşımamaktadır. Çünkü ceza yargılaması sisteminde şüphelinin suçluluk karinesi geçerli değildir. Şüpheli bakımından, masumiyet karinesi geçerli olduğu için şüpheli, masumiyetini ispat ile mükellef kılınmamıştır.

Kaynak: http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1335.htm

DijitalTurk Toplu.Biz

(02-08-2013, 10:28 PM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(02-07-2013, 09:49 AM)emomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Bu arada bilmem kaçıncı mahkeme yapıldı ama hiç bir komutan suçunu inkar etmiyor , ifade vermiyor ? ifade vermeme ve inkar etmeme kanunda suçu kabul etmek demektir.

Emo bu sözün aklıma takıldı.. Aklıma yatmadığı için küçük bir araştırma yaptım , yazımızı okuyanları yanlış yönlendirmemek adına konu hakkında bilgi vermek istedim.

turkhukuksitesi.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Soruşturma evresinde şüpheli hakkında yapılacak muameleler, şüpheliye tanınan haklar ile sınırlandırılmıştır. Şüpheli sadece bir yargılama objesi olmadığı için belli haklara sahiptir ve bu haklar ihlal edilerek icra edilen işlemlerin hukuki geçerlilikleri de bulunmamaktadır. Bu sebepledir ki, şüphelinin susma hakkının bulunduğu bir sistem içerisinde, şüphelinin soruşturmaya aktif olarak katılma zorunluluğu bulunmamaktadır.[9]

Şüpheli susma hakkını kullanacağını beyan ettiği anda, ifade almaya devam edilmesi mümkün değildir. Susma hakkını kullanmak şüpheli bakımından kabul anlamını taşımamaktadır. Çünkü ceza yargılaması sisteminde şüphelinin suçluluk karinesi geçerli değildir. Şüpheli bakımından, masumiyet karinesi geçerli olduğu için şüpheli, masumiyetini ispat ile mükellef kılınmamıştır.

Kaynak: http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1335.htm

Yani bu ergenekon diye adlandırılan süreçte içerdeki herkes iftirayamı uğradı , bu dava hayal ürünümü ? gerçekten herşey yalanmı ?

Bir insan suçsuz bile olsa herdaim kendini savunmasını bilmeli , iftiraya uğratılsa bile. Kendini savunamıyan ve hakkını arayamıyan bir askerden ülkesini savunmasını nasıl beklersin diyede düşünüyor insan.

Doğuda hanginiz askerlik yaptı bilmiyorum ama oraya giden her asker bunu söyler '' pkk yı termal kameralar ile seyredip askerine vur emri vermeyen binlerce komutan var''

Yüce atamızın şanlı ordusunu kendi emelleri için kullananlar şuanda içerdedir bilesiniz.
Ara

Alıntı:ifade vermeme ve inkar etmeme kanunda suçu kabul etmek demektir.

Demiştin bende bunun kanunen suç olmadığını bilmeni istedim Emo :tamam:

Bende Diyarbakır da askerlik yaptım. Komutanlarımız gece nöbette size doğru gelen her şeye ateş edebilirsiniz diyordu.. Sende askere gidince dışarıdan görüldüğü gibi olmadığını anlayacaksındır..

o dediğin komutanlar arasında kimler olduğunu itina ile araştırıp sonra bunu söylemeni tavsiye ederim

DijitalTurk Toplu.Biz