Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Haber böyle bir kaza insanlık dışııı

Motosiklete arkadan çarptı: 2 kişi öldü
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, lüks otomobilin arkadan çarptığı motosikletten yola savrulan baba Şaban Kaplan(35) hastanede, oğlu Efekan Kaplan(8) olay yerinde hayatını kaybetti.
Görgü tanıklarının ifadesinde, kaza sonrası otomobilden inen ve İstanbullu tekstilci E.K. olduğu ileri sürülen sürücü E.K.'nın su içip telefonla çağırdığı başka bir otomobille olay yerinden uzaklaştığı belirtildi.

http://haber.mynet.com/yasam/motosiklete...HomePage_3
Ara

bende sabah okudum çok üzücü bir olay.

allah böylelerinin belanısını versin. kelle koltukta gidiyoruz bunalrın yüzünden...
Ara

O kaza dan 1 dakika kadar sonra erkek kardeşim oradan geçmiş. Anladığı kadarıyla 2 taraflı ihmaller çok fazla. bir taraf motor sürücüsünü göremiş, diğer tarafta hiçbir korunma ekipmanını kullanmamış. Allah rahmet eylesin, sevenlerine ve yakınlarına sabır versin.
Ara

Şerefsiz insan müsvetteleri.. Nekadar sövsek azdır.. :kızgın:
Allah Rahmet eylesin.. Ailesine sabır versin..
Ara

kazada motosikletli %100 suçlu bile olsa onu orada bırakıp giden insan olamaz .
Ara

Böyle haberlerde tabiki öfkeleniyoruz yargılıyoruz fakat olayın bizi ilgilendiren tarafını görmemizi engellemesin öfkemiz.
Sekiz yaşında bir çocuğun motosiklette ne işi var.
Çocuk ve sürücü kasksız ve korumasız niye motosiklete biner.
Özellikle yaz aylarında gezilerde bir motosiklette 3 hatta 4 kişilik bir aile hep beraber binerek yolculuk ettiğine çok şahit olmuşuzdur. Bu çılgınlıktır, intihardır hatta cinayettir.

Bunun dışında eğer sürerken böyle tedbirsiz, cahil bir sürücü görürsek ve uyarmazsak bizde olacaklara sebep oluruz diye düşünmeliyiz.
Kimsenin ve yakınlarının başına gelmesin yaşanmasın böyle acılar dilerim.
Ara

(08-14-2013, 08:34 AM)Cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Böyle haberlerde tabiki öfkeleniyoruz yargılıyoruz fakat olayın bizi ilgilendiren tarafını görmemizi engellemesin öfkemiz.
Sekiz yaşında bir çocuğun motosiklette ne işi var.
Çocuk ve sürücü kasksız ve korumasız niye motosiklete biner.
Özellikle yaz aylarında gezilerde bir motosiklette 3 hatta 4 kişilik bir aile hep beraber binerek yolculuk ettiğine çok şahit olmuşuzdur. Bu çılgınlıktır, intihardır hatta cinayettir.

Bunun dışında eğer sürerken böyle tedbirsiz, cahil bir sürücü görürsek ve uyarmazsak bizde olacaklara sebep oluruz diye düşünmeliyiz.
Kimsenin ve yakınlarının başına gelmesin yaşanmasın böyle acılar dilerim.

Bir gün Nasreddin Hoca'nın eşeği çalınmış. Can sıkıntısı içinde durumu komşularına anlatınca her kafadan bir ses çıkmaya başlamış.
Birisi :
-Hocam demiş niye ahırın kapısına iyi bir kilit takmadın sanki? Bir başkası:
-Evine hırsız giriyor da senin nasıl haberin olmuyor? diye konuşmuş. Bir diğeri de :
-Hocam demiş, kusura bakma ama eşeğin çalınmasına en büyük sebep yine sensin. Çünkü doğru dürüst bir ahırın bile yok. Nerden baksan dökülüyor.
Hoca kızmış:
-Yahu demiş, iyi güzel de kabahatin hepsi benim mi? Hırsızın hiç mi suçu yok??

Her ne sebep ile olursa olsun, iki can gitmiş ve bir daha geri gelmeyecek.
Kalanlara Allah sabır versin.
Ara

Hocam sorgulamamak ve kaderci yaklaşımlar bana göre değil ve doğruda değil. Bak elin gavurunda bir uçak kazası oluyor 100 kişi ölüyor adamlar ağıt yakmıyor gidip uçağın parçalarını didik didik edip bir minicik sorumlu vidayı buluyor ve sonraki tüm üretimlerde başka canların ölmemelerini sağlıyorlar.
Ara

Cihan hocam, peki biz kaç kişiyiz????

Bizim kulübümüzde dahi koruma ekipmanları olmadan motora binenler var.
Çarşamba toplantılarında otururken önümüzden kaç tane motorsikletçi geçiyor korumasız?
Yüzümü gösteremeyeceksem bu Hayabusaya neden bineyim diyen var.
Bu kavga, kazanabileceğimizden daha büyük.
Bir zamanlar birşeyleri düzeltebileceğimize ben de inanıyordum.
Ama artık bu inancım kalmadı.

Motosiklet muayenelerinde oto boka kusur bulan istasyonlar, sürücüye bakmıyor.
Ehliyet kurslarında motosiklet eğitimi veren hoca yok.
A2 ehliyeti, sadece bir gelir kapısı devletim için.
Motosiklet kullanıcıları da ödedikleri yüklü vergilerden dolayı sağmal inek.

Cematin düzenlediği Türkçe olimpiyatlarının duyurusunu TV kanallarında "Kamu Spotu" olarak duyuran kafalar
Motosikletleri fark edin diye bir spot yayınlamıyor.
Otoyol ve köprülerde bizi otomobiller ile bir tutuyor.
Doğal olarak da motosikletçiler, kendinden büyük araçlarca tehlike olarak algılanmıyor.
Yayalar dahi eğer gelen bir otomobil ise yola adım atmazken, gelen bir motosiklet ise yola atlamaktan çekinmiyor.

Aşağıdaki fotoları 2008'de İsviçrede çekmiştim.
Motosikletler için şehirde park yerleri tanzim edilmiş.
Buralara motosiklet haricinde aracın park etmesi hatırı sayılır ceza yemeyi gerektiriyor.
Dönüşlerde sorgusuz sualsiz motosikletin önceliği var.
Yollarda hiç bir otomobil motosikletin kıçına girip taciz etmiyor. Motosikletin boşalttığı alana girmeye çalışmıyor.

09062008406_zpseebc84da.jpg

10062008410_zps20beda8f.jpg
Ara