Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İyi ki varsın ABS :))

bende şuana kadar abs li bir motor kullanmadım ama abs li birçok araca bindim ve şunu belirtmeliyim ister motorda olsun isterse arabada, fren yapmasını bilmedikten sonra altınızda en son teknolojili bir makina bile olsa kaza yapma riskiniz yüksektir.burdaki videoda da dikkat ettiyseniz normal sistemde kontrolsüz bir şekilde frene basıyor, abs lide ise kontrol ederek..illaki abs nin faydası vardır fakat oda kontrollü bir şekilde uygulanırsa..Ani durumlarda saniyelerle yarıştığımız için bunları uygulamanın burda söylendiği kadar kolay olmadığını biliyoruz bu durumda kaza esnasında bizim yapmamız gereken saniyelik bir refleks olmalıdır ve sadece frenlere odaklanmamamız gerektiğidir.
Ara

(11-23-2012, 06:57 AM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  ABS kullanım durumuna göre kimi zaman hayat kurtardığı gibi kimi zaman da tehlikeli olabilir !

Unutulmamalıdır ki, ABS Panik frenlemede durma mesafesini UZATIR, ancak kızaklamadan dolayı kayıp düşmeyi engeller..
(Eğitimlerde defalarca bizzat şahit oldum)

Seçkinin ve Erdem'in dediği gibi mümkün olduğunca her türlü riski önceden görebilecek şekilde kontrollü sürmeye gayret etmek en doğrusu.

Bu arada Büyük geçmiş olsun Serkan
Kesinlikle katılıyorum başkan abs motorun en erken biçimde durmasını saglamaz panik frenlemede motorunuzun kontroldan çıkmasını engeller
g9b3z.jpg

:tr:MEA CULPA Gmk:kalp:
Ara

(11-26-2012, 07:21 AM)AtillaPatik Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(11-23-2012, 06:57 AM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  ABS kullanım durumuna göre kimi zaman hayat kurtardığı gibi kimi zaman da tehlikeli olabilir !

Unutulmamalıdır ki, ABS Panik frenlemede durma mesafesini UZATIR, ancak kızaklamadan dolayı kayıp düşmeyi engeller..
(Eğitimlerde defalarca bizzat şahit oldum)

Seçkinin ve Erdem'in dediği gibi mümkün olduğunca her türlü riski önceden görebilecek şekilde kontrollü sürmeye gayret etmek en doğrusu.

Bu arada Büyük geçmiş olsun Serkan
Kesinlikle katılıyorum başkan abs motorun en erken biçimde durmasını saglamaz panik frenlemede motorunuzun kontroldan çıkmasını engeller
g9b3z.jpg

abi foto herşeyi özetlemiş :)

Yapmayıp pişman olanlardansa yapıp pişman olanlardanım galiba..
Ara