Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akalan köyü-Kuzu tandır ve Orman

Arkadaşlar yarın 1 Mayıs ve ben nöbetçiyim bu sebeple cumartesi günü beni kimse tutamaz dedim düştük yollara. Gittiğimiz yerin fikir babaları TR RIDERS grubu oldu. 1. köprüden geçip TEM'den Çatalca çıkışından çıkıp Akalan köyüne giriyorsunuz ve meşhur Kırkpınar kuzu tandır ustasını hemen görüyosunuz. Çok sevimli bir mekan. Kalabalık gruplara kendi arazilerinde tam bir piknik havasında doğa ile iç içe nefis yiyeceklerle hizmet veriyorlar. Etleri kendi besledikleri hayvanlardan, manda yoğurdu yine yerli imalat salata bahçe mahsülleri yani İstanbulda öyle bulabileceğiniz lezzetler değil bunlar. Zaten bir çok motosiklet grubunun iyi bildiği bir mekan. Herşey güzel fiyatlarda bu lezzet ve ortamda gayet hesaplı. Bir kilo tandır 50 tl. Kaç kilo yada gram istersen ona göre geliyor masana.

Dönüş yolunu 2.köprüden yaptık çünkü ormanlık alanlara girip biraz virajlı yollarda şöyle doğa içinde sürelim dedik. Dönüş yolu muhteşemdi Belgrad ormanları zaten anlatılmaz yalaşır cinsten. Bentlerden geçip Maslak'a çıktık ve sonra çevre yolu. Toplam 200Km. yol yapıldı iyi yorulduk ama değdi.
Şiddetle tavsiye edilir.

adszbmp.jpg

29042011190.jpg

DSC00541.jpg

DSC00608.jpg

DSC00600.jpg

DSC00596.jpg

DSC00588.jpg

DSC00583.jpg

DSC00572.jpg

DSC00562.jpg

DSC00558.jpg

DSC00547.jpg

DSC00576.jpg

Fotolar Facebookda

http://www.facebook.com/media/set/fbx/?s...f5536412c6

DSC00554.jpg

DSC00552.jpg

29042011196.jpg

29042011194.jpg

29042011192.jpg

2.jpg

4.jpg

29042011193.jpg

Ara

Cihan abi aksiyon yapmışsın yine. Güzel olmuş
Ara

cihan abiii ne yaptın abiii sen !!!!!

süpersin abiii. harika sana ve eşine gerçekten hayranım.
tekerinize sağlık abii
Ara

Abi Harikasınız.. :alkış:

Ben geçen pazar dan sonra Cihan abi toprağa girmez dedim ama videodan da anlaşılacağı üzere Bir Transalp daha Toprağın efendisi olacak belli :tamam:

Fotoğraflar süper.. Yolu öğrendiğimize göre en kısa sürede tandır yemeğe gidelim derim..

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Cihan abi tekerinize ayağınıza sağlık. Hava güzeldi ve en iyi şekilde değerlendirmişsin.

Fotografların yemekli olanını severim :utan: ittaş açıcı :]

Gölet içindeki mor yapraklı agaç harika...
Ara

Cihan Bey'in gittiği mekana bugün bizim grup gezimiz var.Arzu ederseniz sizlerde buyrun gelin beraber gidelim.Detaylar aşağıda

Çatalca Akalan Kuzu Tandır Gezisi

Engin YALÇINALP - 0 Rh (+)
Göztepe-İSTANBUL
www.facebook.com/sipsivri

Arkadaşlar teşekkürler. Bu yaz buraya gidelim gerçekten. Cumartesi toplanmamız zor diye ben ses etmedim sizlere. Yol nefis her cins motoru tatmin edecek parkurlar içeriyor. Sadece İstanbul içi bölümler trafiği yoğun biraz bezdiriyor. Fakat pazar daha az yoğun olur.

Veysel başkan hani yenilen pehlivan doymazmış misali dalıyorum topraklara. Neyse vukuat yok bu sefer. :tamam: Fakat dile düştük bir kere Dilek düş düş diye video çekimlerini kritik yerlerde hazırlıyor.:]

Ara

abi tekerine sağlık süper :alkış: yanlız video kopardı "hadi çabuk düş , tüh düşmedi" :]:]

Cihan bey, yine süpeeeer.

Bu sene teker izinizi takip edeceğim.

Biryerlerden gelene sorarlar " yediğin, içtiğin senin olsun. gördüklerini anlat " diye.
Abi, sen yediklerini de anlat.
Tandıra bayılırım.

Ara

(05-02-2011, 01:22 PM)MehmetK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Cihan bey, yine süpeeeer.

Bu sene teker izinizi takip edeceğim.

Biryerlerden gelene sorarlar " yediğin, içtiğin senin olsun. gördüklerini anlat " diye.
Abi, sen yediklerini de anlat.
Tandıra bayılırım.

Hocam gel valla, tandır cidden güzeldi ki ben öyle çok et sevmem. Elemanlar ekmek banalım diye arada et suyuda takviye ettiler. Hele bide sahip Selanik göçmeni çıkmazmı, benim ana tarafım yani. Tabi ilgi alakada farklı oldu. Zaten o köy hep Selaniklilermiş. Abi insanları bir başka oluyor valla. Sıcak samimi içten.
Ara