Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yardım !!

(04-18-2011, 03:23 PM)SinopeX Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Motosiklet tecruben yaklasık 6 yıldır var abi ama 2 yıl once kotu kaza yaptım benı gormeyen bı surucu yuzune motorum perte cıkdı bende 1 ay mumya gıbı gezdım sonra pek bınmedım sımdı tekrar basladım ama eskısı gıbı serı ve atık dıyılım bazı seylerden cekınıyorum kaza bıraz benı bozmus yenı yenı anlıyorum :( .

Uğur çok geçmiş olsun .
Umarım kaza sana kalıcı bir hasar vermemiş ve herşey yolundadır.
Bizi görmeleri için ne yapmamız lazım bilmiyorum ama bu duruma alışmak lazım. ne yapsak görmüyorlar işte.

Motosiklete binerken kazayı hatırlama, düşünme, ön önemlisi canlandırma aklında, bu senin reflekslerini zayıflatacak ve odaklanman gereken yere odaklanamayacaksın.

Ara

(04-18-2011, 03:48 PM)mehmet_cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(04-18-2011, 03:23 PM)SinopeX Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Motosiklet tecruben yaklasık 6 yıldır var abi ama 2 yıl once kotu kaza yaptım benı gormeyen bı surucu yuzune motorum perte cıkdı bende 1 ay mumya gıbı gezdım sonra pek bınmedım sımdı tekrar basladım ama eskısı gıbı serı ve atık dıyılım bazı seylerden cekınıyorum kaza bıraz benı bozmus yenı yenı anlıyorum :( .

Geçmiş olsun. Zaten en büyük derdimiz görünmemek değilmi. Kazaya karışan diğer araç sahibinin ilk söylediği şey bu "görmedim". Bizi görmüyorlarsa görünmeye çalışacağız. Seri ve atik olman o kadar önemli değil önemli olan hala sürmek istemen ve şimdi daha dikkatli olmaya çalışman. Kötü bir kaza fakat belki sana olumlu kattığı bu olabilir. Bazı şeylerden çekinmen bence faydalı. Çekinmemen kötü zaten. Hepimiz her sürüşte her zaman bazı şeylerden oldukça çekiniyoruz zaten.
Neyse eskiyi bırak ve en kısa zamanda katıl sürüşlere. Mayıs ayı içinde bir güvenli sürüş eğitimi var. Mutlaka katılmanı isterim.

Kesinlikle Katılıcam ılk hedefım bu =)
(04-18-2011, 04:17 PM)emomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  

Uğur çok geçmiş olsun .
Umarım kaza sana kalıcı bir hasar vermemiş ve herşey yolundadır.
Bizi görmeleri için ne yapmamız lazım bilmiyorum ama bu duruma alışmak lazım. ne yapsak görmüyorlar işte.

Motosiklete binerken kazayı hatırlama, düşünme, ön önemlisi canlandırma aklında, bu senin reflekslerini zayıflatacak ve odaklanman gereken yere odaklanamayacaksın.

emrullah ogle yapıyorum ama genelde gelıyo ıster ıstemez bıraz fazla kullana bılsem atlatıcamda sabah 9 aksam 10 calısıyorum haftada bır gun kullana bılıyorum ama kullandıkcada daha ıyı oluyorumkısa surede atlatıcama ınanıyorum sonra kım tutar :)
Ara

Geçmiş olsun. Atlattığımız her kazadan ve kaza riskinden ders çıkarmamız gerekli ama onlarlada yaşayamayız. Hepimiz trafikte onlarca kaza atlatıyoruz bazen farkında olarak bazen olmayarak bunların ne kadar farkındaysak o kadar iyi. Daha sonra aynı hatalara düşmemek adına depolamak lazım. Emrullah'ın dediği gibi motosikletteyken kaza yaptığın anı düşünme rahat ol. keyfini çıkar ama bunu yaparkende riskleri gözardı etme. Belkide durulmak iyidir. Eğitimlere de bekleriz
Ara