Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Video Dünyamız (Mutlaka izleyin)

http://www.youtube.com/watch?v=2HiUMlOz4UQ

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Video harika, 2 defa izledim...
Ara

Paylaşım için teşekkürler başkan.
Sık sık belgesel kanalları izlerim ve genelde hüzünlenirim. Tabiat onarmaya yenilenmeye çalışırken biz insan türü devamlı yaşam alanlarını yok ediyoruz.
Kimisi bunu gelişmişlik adına yaptığını söylüyor. Palavra. Yüksek teknolojide gelişmişlikmidir tartışılır. Atomu parçala (büyük bir adım) sonra git sen bununla yüzbinleri öldür. Bilinçli öngörü yeteneğine sahip bir tür olarak bumudur yani davranış biçimimiz. Bizmi yoksa yunuslarmı daha gelişmiş şimdi sormak lazım.

Doğada her yeni türe yaşam hakkı daha doğrusu olanağı tanınır. İşin kuralı budur. İnsan şu an halkanın en tepesinde. Bilinçli varlıkların biriciği, doğayı simule edeceğine, onun bilgi birikiminden faydalanacağına doğanın tekerine çomak sokan tek tür gibi.

Yaptığı haltın farkında olan insan sürekli yüksek teknoloji geliştirip varını yoğunu ortaya döküp yeni bir dünya arayışında olmasıda çok manidar.
Yeni bir dünya bulunduğundada acaba oraya gidecekler nasıl seçilecek.
Elimizde hala yaşayan bir gezegenimiz var, ona yardım etmeliyiz.

Ara

(04-14-2011, 08:46 AM)mehmet_cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Paylaşım için teşekkürler başkan.
Sık sık belgesel kanalları izlerim ve genelde hüzünlenirim. Tabiat onarmaya yenilenmeye çalışırken biz insan türü devamlı yaşam alanlarını yok ediyoruz.
Kimisi bunu gelişmişlik adına yaptığını söylüyor. Palavra. Yüksek teknolojide gelişmişlikmidir tartışılır. Atomu parçala (büyük bir adım) sonra git sen bununla yüzbinleri öldür. Bilinçli öngörü yeteneğine sahip bir tür olarak bumudur yani davranış biçimimiz. Bizmi yoksa yunuslarmı daha gelişmiş şimdi sormak lazım.

Doğada her yeni türe yaşam hakkı daha doğrusu olanağı tanınır. İşin kuralı budur. İnsan şu an halkanın en tepesinde. Bilinçli varlıkların biriciği, doğayı simule edeceğine, onun bilgi birikiminden faydalanacağına doğanın tekerine çomak sokan tek tür gibi.

Yaptığı haltın farkında olan insan sürekli yüksek teknoloji geliştirip varını yoğunu ortaya döküp yeni bir dünya arayışında olmasıda çok manidar.
Yeni bir dünya bulunduğundada acaba oraya gidecekler nasıl seçilecek.
Elimizde hala yaşayan bir gezegenimiz var, ona yardım etmeliyiz.

Geçenlerdede yazmıştım, teknolojinin fazlası zarardır diye.

Ara

güzel paylaşı başkan

Teşekkürler Veysel. İnsan kendi sonunu kendisi getiriyor. Kullandığımız ve çok sevdiğimiz motosikletler bile buna etken
Ara

Teşekkürler Veysel başkan, biranda nedense kendimi orada hissettim :O
Ara