Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poyrazlar da Kamp Yapmak Yasaklanmış !..

Arkadaşlar merhaba.

10.05.2018 tarihinde Poyrazlar'a kamp için gittiğimde,kapıdaki görevlinin 01,05,2018 tarihi itibari ile Kamp Yapmak Yasaklandı demesi ile şok oldum.
Kapıdaki görevliye tüm ısrarlarıma rağmen sadece piknik ve mangal yapmak için içeri girebileceğimi ve eğerki çadır kurar isem, Jandarma ekiplerinin gelip beni kamp yapma iznim olmadığı için gözaltına alabileceklerini söyledi. Valilikten de Poyrazlar'da kamp yapma izni verilmediğini,başka bir mevkide kamp yapma izni verebildiklerini söyledi.

Valilikten gelen yazıyı gösterdi ve büyük puntalar ile ; Uygunsuz ve ahlak dışı faaliyetlerin olduğundan ve çevre köy halkının rahatsız olup valiliğe şikayet ettiklerini,şikayet üzerine denetlemek için gidildiğinde ahlaki açıdan Türk örf,adet,gelenek ve göreneklerine uygunsuz hareketlerin yapıldığını saptadıklarının yazıldığını gördüm.

Boşu boşuna kamp yapmak için bence gitmeyin.. Benim gibi kapıdan geri dönersiniz..
Ha gidip çadır kurup kamp yaparız sıkıntı yokta, Jandarma gelip gözaltına alırsa iş sıkıntı..
Polis olsa sorun olmaz ama Jandarma ciddi anlamda sıkıntı..

2 sorum var.

1- Kamp yapmak için Valilikten izin almak gerekiyormu ? 
2- Eğerki izin almak gerekmiyor ise Jandarma gelip iznin yok diye gözaltına alma hakkı varmı ?

Diğerleri ßir Yere Gitmek İçin Araba Kullanırken,
ßizler Motorsiklet Kullanmak İçin ßir Yerlere Gideriz..
İşte Aramızdaki En ßüyük Fark ßu !..

MoToRsİkLeTLeRi FaRk Edİn !......

Ara