Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Navigasyon aparatı hakkında.

(03-24-2011, 11:20 AM)mehmet_cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Arkadaşlar bu konuda son icadımı sizlere sunuyorum.
Yapı marketten bir adet cıvata ve adını bilmediğim fakat işe yarayacağını düşündüğüm içi lastik ve gidonu kavrayacak çapta bir kelepçe gibi bişi aldım. Bunun üzerinde bir somun vardı zaten. Cıvata bu somuna göre alınacak tabi.

Elde mevcut cihazın otomobil camına yapışmasını sağlayan ıvır zıvırları çıkarılacak ve fotoğraftaki gibi bir planlama yapılacak.
İkinci somun sistemi sıkmak ve açılmasını önlemek için. Bu çalışma firkir vermek için tabiki siz elinizdeki mevcutları farklı değerlendirebilirsiniz.

Motor yanımda olmadığı için takamadım. Akşama deneme yapılacak. Kelepçe içi oldukça yumuşak bir plastik yani gidona zarar vermez ve titreşimleride az çok tolere edebilir.

24032011151.jpg

24032011152.jpg

24032011153.jpg

24032011154.jpg

:alkış: harika... Eline sağlık abi..

çoğu kişinin işine yarıyacak güzel bir çalışma..

Bu kelepçeler bizim için hayat kurtarıcı.. Barış'da sis farlarımız için bunları kullanmıştı.. çok kullanışlı..

Doğalgaz borusu kelepçesi diye geçiyor sanırım..

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Doğalgaz Borusu Kelepçesi epeyce işe yararmış. İçindeki yumuşak plastik motora tamamen zarar vermesini engeller.:tamam:
Ara

cihan abi ellerine sağlık çok güzel bir aparat hem kullanışlı hemde pratik :alkış::alkış: