Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motosiklete nezaman ve nasıl başladınız

Herkes bu sevdaya çatkapı başlamadı veya vitrinde hoşunuza gitti diye almadınız heralde değilmi :]

Motosiklet sevdasına ne zaman yakalandınız , kanınıza kimler girdi en önemlisi ilk demir atınızı nasıl aldınız ? anlatırsanız güzel paylaşımlar olacaktır.

Herkesin bu konuda anısı vardır merakla bekliyoruz :çiçek:

Ara

babadan oğla desem yeterlidir heralde:]

gidemediğin yer senin değildir

bol çamurlarrrr
Ara

Benimki , Çoğu erkek çocuğunun motorlu araçlara ve mekaniğe duyduğu ilgiyle başlayıp kartopu gibi yuvarlanarak hayallerle büyüdü, gelişti. Daha sonra otomobile daha kolay ulaşmam dolayısıyla küçük yaşta öğrenip kullanmaya başladım (10 11 yaşlarındaydım boş alanlarda babamla birlikte) Daha sonra bu ilgi ve heves giderek büyüdü ve bu arada motosiklet hevesimde dışarı çıkmak için bekleme halindeydi. (Motosiklet resimlerini bul kes deftere yapıştır, posterler vs.) Arada mahalledeki arkadaşların Kietiklerini incele,MZ, JAWA,BMW gördüğünde incile hevese gel şeklinde şiddetini göstemeye başladı. Lise Üniv yıllarında motosiklet kirala,arkadaşlarla turla olmadı bi tane 125 lik al şeklinde devam etti. Bir süre böyle düşe kalka devam ettikten ve motoru binilmez hale getirme evreleri geçtiğinde belli bir ekonomik gücede kavuşunca şimdiki motorumu alayım dedim. Çoğu İnsanın içinde motosiklet sevgisi ve hevesi olabilir ama herkes bunu icra etmez ya da edemez. Fakat bu aletlere bir kere el atanda bunlardan vazgeçmek istemez ya da vazgeçemez. Herkesin içindeki bu sevginin kendine ve çevresindekilere zarar vermeden ömür boyu sürmesi dileğiyle, büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öperim
Ara

Ben kendimi bildim bileli bu sevda var. Ailemin engellemelerine rağmen ilk olarak ehliyetimi aldım bu benim için büyük bir adım oldu, koruma ekipmanlarımı alamama izin verilmedi :kızgın: bende para biriktirip gizlice aldığım ilk göz ağrım caracal 200 ile birlikte aldım ekipmanları :tamam: Ailemi güvenli olduğuna inandırdığım ve ilk motorum olduğundan bende önemli bir yeri var:P
Ara

Çocukken bisiklet ile keşfetme - özgürce gezme ne demek öğrendim..
alt yapı sanırım o zamandan kaldı..

daha sonra her helde 7-8 sene önce tatile gittik arkadaşım Uğur ile bir scooter a bindim ve o kadar tatil yapmışlığım vardır.. hiç o seneki kadar keyif almamıştım..

o seneden sonra yavaş yavaş motosiklet guruplarına takılmaya başladık .. Aileme motosiklet alıcam dediğimde şiddetle karşı çıkıldı bastırıldı..
bir dönem böyle geçti..

Daha sonra kuzenim Gürbüz abi bir motosiklet sitesi kurmak istediğinden bahsetti.. 2 gün sonra Enduroist'i önüne çıkarttım :] baya bir süre onlarla birlikteydim..

en sonunda dayanamayıp 14 Şubat Sevgililer gününde ilk motorumu aldım (cbf 150 ilk göz ağrım).. aileme ise askerdeyken söyledim kimse kızamadı :utan:

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Kendine sevgililer günü hediyesi verdin demek :)
Ara

(03-17-2011, 02:08 PM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Kendine sevgililer günü hediyesi verdin demek :)

:kalp:Gmk eveet :]

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Sayın abilerim valla ben bir inat uğruna motor sevdasına başladım sene 2005 karşımızda lahmacun pide salonu vardı ordada honda activalar vardı hep üstüne oturuyordum nasıl sürülür vsv filan heves ederdim ama hep laf yerdim in motorun üstünden düşürürsün vsvs filan hep kızarlardı:(:( içimden dedim alacam birgün dedim motor ve buraya çekecem işte o gündür bu gündür motor kullanıyoruz ilk honda today sonra kanuni tiger ve şimdide cbr 125 allah nasip ederse cbr 250 r olacak benden bu kadar;=
Ara

benim anımda cocukken mahlede çogu kişide bisiklet vardı ve benimde ilk 2 tekerim bmx di
cok kahrımı çekmişdir motorla tanışmam ise
dudullu da çalışırken bir arkadaş dedi şurda ileride biri var motor satıyomuş diye
hadi bakalım dedim giddik bakmaya miks 125 kırmızı fıstık bana bakıyordu ama adamın dediyi fiyat baya coktu
ozaman maaşım 65 liraydı motorise enson 220 liraya veririm dedi ve azmin elinden hiç bir şey kurtulamaz
aldım motoru yaş 17 derken başlamış olduk ve bu günlere geldik iyisiyle kötüsüyle
Ara

Merabalar Arkadaslar
Ben ılk basta bundan 7 sene once beldeyama bı bmx ıle tanıstım :) cok sırındı arkadasımın motoruydu ve cok ta popilerdi bır yaz boyu orda burda delı gıbı calıstım aılemden ızınsız olarak motoru aldım ( ogrendıklerınde motoru parcalamaya bıle kalkdılar :D ) herneyse ıyı guzel 1 bucuk sene kullandım bmx ıle yapmadıgım sey kalmadı bır gun ortadan ıkıye ayrıldı kaldırımdan atlayınca :) sonra da bıda sasesı yerıne oturmadı dagıldı gıttı sonra elime bı honda XL gecdı orman sefının motoru komsuzdu bınmedıgı ıcın al kullan demısdı onuda haşat vazıyete getırdım sonra bı honda cbf 250 aldım kotu bı kaza sonucu motorumu kaybettım :) 1 ay mumya gıbı gezdım ama deydı :D ve bır ıkı sene ara verdım motora sımdı ıse bı cbr 600f ıle tanıstım ( su an paramparca vazıyette yaz bakımında ) uzun lafın kısası bır kere tadını alan bu seyden uzaklasamıyo ....
Ara