Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kaza sonrası kaskın çıkarılması

Arkadaşlar bu konuda döküman hazırlanıyor. Aşağıdaki video güzel anlatmış.
Hastanın bilinci kapalı, sorulara yanıt vermiyor ve solunum ile dolaşım sorunları şüphesi varsa usulüne göre kaskın çıkarılması gerekebilir.

Bunun tatbikatını mutlaka hepimiz bir kaç defa yapalım.

Ara

Kaza esnasında kaza alanına gelen meraklı halkımız bu tip bilgileri edinmek zorunda.

Hepimizin kaskında doktor gelmeden kaskı çıkarmayın etiketi şart.

Allah kimseye kaza bela göstermesin ayrıca paylaşım için eline sağlık Cihan abi:tamam: Sayende ilkyardım konusunda ufak ufak bilgi tazeliyoruz...

Ara

Cihan abi 2. videoda kaskın özelliğinden dolayı kolayca çıkan birşey vardı sanırım..

yoksa ilk videodan da izlediğimiz üzere tek kişi kask çıkartması olanaksız gibi görünüyor..

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Teşekkürler Cihan abi.
Benım kask 2. video gibi cıkmaz. Ben kendim zor cıkarıyorum.
Ara

Evet 2. videodaki kastı bende hiç görmedim yakından. Farklı bir şey. Fakat bir araya geldiğimizde 2. video ile ilgili bir uygulama yapabiliriz.
Aslında her gidişte aklımdayken hep unuttuğum şu zımbırtıda çok önemli bir koruyucu.
http://www.motomaxonlineshop.com/main/ul...0-110.html

Kaskın ağırlıda bazen boyun incinmelerine sebep olabiliyor.
Ara

(03-15-2011, 11:23 PM)mehmet_cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  http://www.motomaxonlineshop.com/main/ul...0-110.html

Kaskın ağırlıda bazen boyun incinmelerine sebep olabiliyor.

Cihan abi, Bu boyun korumayı bir arkadaşım almıştı bir süre kullandı sonra hiç kullandığını görmedim. Uzun yol için çok iyi bir ürün. :tamam:
Ara

Cihan abi teşekkürler paylaşımın için,

Emrullah söylediğin gibi aslında bir sticker yapıştırmak gerekir Kaskımı Çıkarmayın yazısını.:tamam:
Ara

Onuda o karışıklıkta okuyabilirmi insanlar orasıda mechul. Kaskı, kask kilidini açmadan çıkarmaya çalışmasınlarda Allah korusun
Ara

(03-16-2011, 09:19 AM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Onuda o karışıklıkta okuyabilirmi insanlar orasıda mechul. Kaskı, kask kilidini açmadan çıkarmaya çalışmasınlarda Allah korusun

Kask kilidi açılmadan uğraşırsa zaten boynuna birşey olmamışsada ozaman olan olur
Ara

Harika bir konu.
Cihan bey teşekkürler.

Bizim gurup bunu bilmiyor.
Ben düştüm. Bilincim kapandı. Kendime geldigimde Kaskım kafamda yoktu.
Allahtan kıyafetim üzerimdeydi. :utan:
O arkadaşlar kendini biliyor. :çiçek:
Ara