Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GMK Profesyonel Youtube Kanalı Tavsiyesi
Brick 

Değerli GMK ailesi,

İlk olarak aşağıda okuyacağınız yazının tamamı öneri içeriklidir. Sizde kendi fikirlerinizi eklerseniz daha verimli sonuçlar alacağımıza eminim.

Son zamanlarda yönetiminin forum kullanımının ve takibinin artması yönündeki politikası başarılı bir şekilde işliyor bu adımın akabinde GMK adını daha çok kişiye duyurmak ve forumumuza daha fazla ziyaretçi çekebilmek adına artık profesyonel bir Youtube kanalına geçmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Bugün GMK yada Gebze Motosiklet Kulübü anahtar kelimeleriyle Youtube üzerinde arama yaptığımızda farklı farklı kanallardan atılmış videolar görmekteyiz. Bu karmaşıklığı gidermek ve Youtube üzerinde de GMK'yı etkili bir şekilde tanıtabilmek adına tavsiyelerim şu şekilde;

1- Yeni tertemiz bir gmail hesabı ve Youtube sayfası oluşturmak (Gebze Motosiklet Kulübü GMK) gibi bir isimle.

2- Grubumuzu temsil edecek güzel bir kapak ve profil fotoğrafı tasarlamak ve eklemek.

3- Oynatma listeleri önceden planlanıp yüklenecek videoları ona göre atmak.
Oynatma listesi tavsiyeleri (lütfen sizde aklınıza gelenleri yorum olarak ekleyin):

a. Grup gezileri
b. Eğitici bilgiler
c. Grup tanıtımı
d. Motovlog
e. Duyurular
f. Motosiklet İnceleme
g. İlk yardım bilgileri
ğ. Bakım bilgileri
h. Röportajlar
ı. Üyelerimizin kamerasına takılanlar
i. gibi gibi gibi...

4- Ve tabii ki bunları organize edecek yeterli sayıda Youtube Temsilcisi. (Gerek kendi çektiği gerekse de kulüp içindeki üyelerin çektiği fotoğraf ve videoları toplayıp, video düzenleyip Youtube'a yükleyecek kişi veya kişilerdir.)

5- Tüm üyeler bilgilendirilerek Youtube'a GMK adıyla video atılmaması rica edilecek. Yüklenmesini istedikleri videoları Youtube Temsilcisi arkadaşlara ileterek onlar üzerinden yüklenmesi sağlanacak.

6-
Diğer motovlog yapan Youtuberlar ile iletişime geçilerek grubun tanıtımına yönelik videolu röportaj yaparak her iki Youtube kanalına da eklenebilir.

Bu sayede tüm videolar tek bir kanalda, herkesin ihtiyaç duyduğu videoya rahatça erişebileceği bir şekilde düzenlenmiş olacaktır. Youtube'daki videoda forumumuzun tanıtımı forumda da Youtube hesabının tanıtımı olacağı için birbirlerine katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Dipnot: Video düzenleme işlerinden çok fazla anlamasam da, Youtube kanalı yönetimi konusunda daha önce çalışmışlığım var. Böyle bir uygulamaya gidilirse elimden gelen katkıyı sağlarım. Video düzenleme kısmı ile ilgili de daha başarılı kişiler çıkana kadar basit düzenlemeler ile videoları Youtube'a yüklemeye çalışırım.

GTÜ :kalp: GMK
Ara

ben video çekimi yapıyorum ama izlenebilir hale getirerek keyifli videolar haline dönüştürmek ayrı bir beceri. Çok güzel bir konuya değindin.

:tr:  Kuşlar kısa.. Hayat uçuyor..
Ara

Zaten resmi youtube kanalı var ama biraz pasif.
Dediğin gibi canlandırılıp güzel şeyler yapılabilir..

Yapmayıp pişman olanlardansa yapıp pişman olanlardanım galiba..
Ara

Kulüp için faydalı olacağını düşündüğüm için ilk adımları atmak isterim.

Yönetimin kararına göre istenirse Seçkin abinin bahsettiği var olan kanalı düzenleyerek, istenirse de yeni bir kanal açarak bu işe girişebilirim. :utan:

GTÜ :kalp: GMK
Ara

Destekliyorum

Hayat olduğun yerde...
Ara

Ozan Kardeşim Kulübümüz için çabaların tarafımızca görülmekte ve taktir edilmektedir. Buna emin olabilirsin. Önerin en kısa sürede yönetimimiz tarafından tartışılarak karar verilecektir. Çalışmaların için hem kendi adıma hem de arkadaşlarım adına teşekkür ederim.
Ara

guzel fikir [THUMBS UP SIGN] bu is tutar

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RÜZGARI HİSSET
Ara

Çok güzel bir fikir bende gezilerimde bol bol video çekiyorum gopro ile fakat montaj işi citti bir beceri ve uğraş (vakit) gerektiriyor ama bu proje hayata geçerse klüp citti bir değer kazanır özellikle şu ropörtajların çok eğlenceli olacağını düşünüyorum :)

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara