Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SCUBA TÜPLÜ DALIŞ EĞİTİMİ

Arkadaşlar yaz geliyor ve önceki senelerde de yaptığımız gibi bu sene de boş zamanlarımızda bol bol Ege ve Akdeniz taraflarına dalış yapmaya gideceğiz inşallah.
Geçen senelerde gelmek isteyip eğitimi olmayan ve konu ile alakalı bilgisi olmayan ve sezona eğitimli sertifikalı bir dalıcı olarak girmek isteyen arkadaşlar için bu başlığı açtım.

Eğitim için gerekli olan şartları alt satırlar da belirteceğim.
Şartlar arasında yüzmeyi bilmek yazıyor ama ona takılmayın eğitim sırasında yüzme becerinizde artıyor zaten.

Kursa Katılım Şartları

1:Yıldız Eğitim programına katılmak için yüzme bilmek, en az ilk okul mezunu olmak ve 14 yaşını doldurmuş olmak gerekir. 18 yaşını doldurmamış adaylar için veli izin belgesi alınacaktır (bu yazının bir örneği federasyonumuzun web sitesinde yer almaktadır ). Aletli dalış yapmanızda bir sakınca olmadığına dair bir sağlık bildirim formu tarafınızdan doldurularak ( 18 yaşından küçük adaylarda veli tarafından doldurulacaktır ) eğitim dosyanıza konacaktır .Gerekli hallerde doktor raporu istenebilecektir.

2:Kursa Katılım için Gerekli Evraklar

•Nüfus kağıdı fotokopisi
•Sağlık beyanı
•2 Adet resim
•Kurs katılım formu ( Eğitime geldiğinizde verilecek olan form )

3: Kursun Hedefi ( pratik deniz ve havuz eğitimleri sonunda )

Sizlere dalış eğitimlerinde sualtında kullanılacak haberleşme eğitimlerini,
Malzemeyi nasıl kuşanacağınızı
Suya giriş tekniklerini
Sualtında alçalma tekniklerini
Nefes alırken nelere dikkat edeceğimizi
Yüzerlilik dengeleyici donanımlarınızı nasıl kullanacağınızı
Nefes almanızı sağlayan regülatörü ağzınızdan nasıl çıkarıp tekrar nasıl takabileceğinizi
Arkadaşınız ile havanızı nasıl paylaşabileceğinizi
Maskenize su girdiğinde nasıl boşaltabileceğinizi ve sualtında nasıl çıkarıp takabileceğinizi
Paletinizi nasıl daha doğru kullanacağınızı
Sualtı ve su üstünde scuba donanımınızı, ağırlık kemerinizi nasıl çıkarıp tekrar takabileceğinizi
Basit ilk yardım ve kurtarma becerilerini
Dalış teknesinde nelere dikkat edeceğinizi, Öğrenmiş olacaksınız tüm bu öğrendiklerinizin yanı sıra sualtında çevreyi ve kendinizi kollama ile ilgili kapsamlı çalışmalarda yaptırılacak.

4: Kursun Hedefi ( Teorik Eğitim Sonunda )

İdari ders / CMAS’ın tanımı ve belge seviyelerini ,
Temel donanım / dalış malzemelerinin neler olduğunu ve nasıl kullanılacağını ,
Temel dalış işaretleri / Sualtında el işaretleriyle nasıl anlaşacağımızı
Basınç ve hacim ilişkileri /Duyularımızın derinliklerden nasıl etkilendiğini
Bağımsız aletli dalış donanımı/ regülatör ve tüp
Fizik Fizyoloji / Sualtında vücudumuzun nasıl etkilendiği
Yüzerlilik ekipmanları /Denge yeleğinin ( BCD ) nin
Dalış elbiseleri ve yardımcı malzemeler / elbiseler ve yardımcı malzemelerin tanımı
Malzemelerin bakımı ve saklanması / malzemelerin nasıl bakım yapılarak saklanacağı
Kendini ve Başkasını Kurtarma / Acil durumda kendinizi ve başkasını nasıl kurtaracağınızı
Güvenli dalış kuralları / güvenli bir dalış yapabilmek için dalışınızı nasıl planlamamız gerekir
Dalış bölgecisi seçimi ve koruma / dalış bölgesinin seçimini nasıl yapacağımızI
Dekompresyon tabloları / güvenli dalış limitlerinin gereklilikleri tablolarını öğrenmiş olacaksınız.

Teorik Eğitimler Darıca da akşamları mesai saatinden sonra size uygun günlerde ayarlanabilir.

Pratik Deniz eğitimleri Karamürsel de pazar günleri yapılacak.

Daha detaylı bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu eğitim sonunda 1 yıldız dalıcı olup bazı arkadaşlarımız gibi kıdemli discovery olmak istemiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın :)

541ba7efb647f9109feddcd93b40956d.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

dcbd475b105c34a6a7135b6d50282772.jpg

4cba50e35af6c23448b2fce881d29502.jpga3469f367bbeeff9f9198a80caf9fe2b.jpg

Ara

Fatih başkanım güzel bir etkinlik olacak. Bende kıdemli discovery olmamak için :) kursa ilk adını yazdıran olmak istiyorum.
Ara

Bu kurs ne zaman başgan :)

Pantolonunu çıkartmadan alabileceğin en büyük zevktir motorsiklet...
Ara

Bende varımGmk

Zafer, "Zafer benimdir" diyebilenindir. Başarı ise, "Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilenindir. M.Kemal ATATÜRK
Ara

Ercüment bey belirli bir tarihi yok. Her tarihte olabilir.

Ara

Bu fırsat kaçmaz arkadaş , benide yaz Fatih ama bu eğitim ne zaman :)

160711104912_imza3.JPG
Ara

Eğitimi sulandırmayın :]

:tr:  Kuşlar kısa.. Hayat uçuyor..
Ara

(03-28-2016, 01:20 PM)Alper.Şensöz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Eğitimi sulandırmayın :]

Ama çok müsait :)

160711104912_imza3.JPG
Ara

Kendinden sulu egitim. Denizi cok sevmeme ragmen ustunde yuzmeye bayilsamda alt taraf beni korkutuyor.

Ara

(03-28-2016, 01:55 PM)Mike.xxlarge Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Kendinden sulu egitim. Denizi cok sevmeme ragmen ustunde yuzmeye bayilsamda alt taraf beni korkutuyor.

alti ustunden daha cazip.. ;) tavsiye ederimm

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu basligi acmak guzel bir hareket oldu.. Brovelerini alannarkadaslari whatsapp ta dalgic gurubuna alalim baskan :)
birde "MORORLU DALGIC" yada DALGIC MOTORCU " gibi isimde forumdan rozette verelim ;)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RÜZGARI HİSSET
Ara