Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Riderscan - Dışbükey dikiz aynası

Merhaba arkadaşlar, sahibinden.com'da bir ilana bakarken motorun üzerinde bu aynadan gördüm.
Ayna 180 derecelik bir görüş açısı sağlıyor (neredeyse motorunuzun önünü gösterecek) ve kör nokta derdi ortadan kalkıyor.

Almak için yetkiliyi aradım fakat tedarik konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Yine de böyle bir şey olduğunu bilin diye konu açtım. Klübümüzün GARAJI olan üyeleri sözüm size: Bu ürünü yapamaz mıyız? :D eski çaydanlık falan yok mudur? :)

ürünün sitesini forum kurallarından dolayı sanırım veremiyorum, riderscan yazdığınızda google'da ilk çıkan sonuç. Huntercreate üreticisi.

11u7o7q.jpg

jadftl.jpg
Ara

hamdi güzel bir ürün ama öncelikle yapmak için kalıp gerekiyor... ve cam işinden anlamak gerekiyor senin için bu konuyu araştırcıcam özel ayna yaptırdıgım bi kaç firma var, ama bu ürün güneşli havalarda rahatsız eder ve gece rahatsız etme olasılıgı çok yüksek .

HMD, ben bu ürünü gördüm.
Güzel bir şeye benziyor.
Lakin, motor üzerinde nasıl etki verir, bilmem. Hatta şüphelerim dahi var.

1- Kadir'e katılıyorum. Güneşli havada arkamızdaki güneşin dahi ışığını gözümüze sokar gibime geliyor.
2- Ön camda, ve ve ön tekerlek izinde görüş kaybı yaşatabilir.
3- Ön camlar, hız arttıkça gelen havanın etkisi ile esner ve titreme yapar. Bu da görüşün iyi olmayacağı anlamına gelir.
Ön cam, motorun kendisinden daha çok titrer.
4- Ayrıca genelde motosikletler için yapılan her tür avuç içi kadar parçaya bir kamyon para isterler ki bu da değmez.

Biz bunun daha iyisini Kadir'in garajında yaparız.
Yapamasak bile, ikişer bira içmemize vesile olur :tamam:
Ara

(08-13-2015, 09:46 AM)MehmetK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  HMD, ben bu ürünü gördüm.
Güzel bir şeye benziyor.
Lakin, motor üzerinde nasıl etki verir, bilmem. Hatta şüphelerim dahi var.

1- Kadir'e katılıyorum. Güneşli havada arkamızdaki güneşin dahi ışığını gözümüze sokar gibime geliyor.
2- Ön camda, ve ve ön tekerlek izinde görüş kaybı yaşatabilir.
3- Ön camlar, hız arttıkça gelen havanın etkisi ile esner ve titreme yapar. Bu da görüşün iyi olmayacağı anlamına gelir.
Ön cam, motorun kendisinden daha çok titrer.
4- Ayrıca genelde motosikletler için yapılan her tür avuç içi kadar parçaya bir kamyon para isterler ki bu da değmez.

Biz bunun daha iyisini Kadir'in garajında yaparız.
Yapamasak bile, ikişer bira içmemize vesile olur :tamam:

abi son cümlenle birlikte maddelerin hepsinde haklı olabilirsin.

Yalnız üretim konusunda şöyle bir fikrim var, adam patentini almış. Kenarını köşesini değiştirip GMK Aksesuar diye marka da koyarız. Ayrıca bağlantı yerlerini silikon türü bir malzemeden yaparsak titreşimden de çok fazla etkilenmez diye düşündüm.
Ara

Anlaşıldı HMD.
Sen de garaja gelmek istiyorsun.
Bağlantı, silikon milikon.....
Yanına tuzlu fıstık da almayı unutma :utan:
Ara

(08-13-2015, 10:06 AM)MehmetK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Anlaşıldı HMD.
Sen de garaja gelmek istiyorsun.
Bağlantı, silikon milikon.....
Yanına tuzlu fıstık da almayı unutma :utan:

Mehmet abi biz oraya sensiz de gittik zamanında :) İlk gidişte elim boş olsa da GMK paylaşım ailesi olduğundan benimle fıstıklarını paylaşan arkadaşlar oldu :) Bir dahakine de ben paylaşırım :) anlaştık :tamam:
Ara

hamdi çık gel ayna dedigin nedir 2 biradan sonra 360 derece gösteren ayna yaparız biz.

Ben de gördüm ürünü...
Güneş veya rahatsız edici herhangi bir ışık olduğunda yukarıya doğru kolay bir şekilde kapanması için mekanizma vardı.
Yani onu düşünmüşler...
Kullanan biri ile tanıştım çok memnun kaldığını söylemişti.
Göreceli bir durum...

Yapmayıp pişman olanlardansa yapıp pişman olanlardanım galiba..
Ara

(08-13-2015, 08:17 PM)Seckin Tunali Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Ben de gördüm ürünü...
Güneş veya rahatsız edici herhangi bir ışık olduğunda yukarıya doğru kolay bir şekilde kapanması için mekanizma vardı.
Yani onu düşünmüşler...
Göreceli bir durum...

Görmüş müş!!!!!
Göreceliy miş!!!!
miş miş de miş miş :dur:

Bırak bu işleri. Sende varmı???
Yok.
Eğer motora takılacak bir şey varsa, o kesinlikle senin motorda oluyor.
Ama bu yok.
Demek ki TIRRRRRRT :P
Ara

(08-18-2015, 09:50 AM)MehmetK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(08-13-2015, 08:17 PM)Seckin Tunali Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Ben de gördüm ürünü...
Yani onu düşünmüşler...
Göreceli bir durum...

Görmüş müş!!!!!
Göreceliy miş!!!!
miş miş de miş miş :dur:

Bırak bu işleri. Sende varmı???
Yok.
Eğer motora takılacak bir şey varsa, o kesinlikle senin motorda oluyor.
Ama bu yok.
Demek ki TIRRRRRRT :P

Aaaaaaa gerçekten bu açıdan hiç düşünmemiştim :)
Doğru söylüyorsun ben de yok tırttır demekki :)

Yapmayıp pişman olanlardansa yapıp pişman olanlardanım galiba..
Ara

Hızlı Menü:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi