Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

sıfır xmax250 mi ikinciel xmax400 mü ?

Yaklaşık 4 ay önce satınaldığım honda pcx motosikletimle henüz 900 km yol yaptım 2 kez kız arkadaşım ile gebze köy yollarından sıkıntısız şile ve ağvaya gittim geldim çok komik yakıt tüketimi var ancak otoban , e5 ve 100 km üzeri hızlarda pek güven vermiyor. şimdi eylül ayında 3.000 km lik gezi programı hazırladık seyahatimiz genellikle otobanda geçicek bu gezi için yamaha xmax satınalmayı düşünüyorum 14 -15 bin tl bütcem var sıfır xmax250 abs alabiliyorum ama gönlüm xmax400 den yana çünkü yakın tarihte 250cc de yetmiyor diyeceğim peki 14 -15 bin liraya 10000 km de xmax400 alınırmı sizin motosiklet tavsiyeniz nedir yardımcı olursanız çok sevinirim .

Sıfır Xmax 250 abs tavsiye ederim...12.000 km yol yaptım...
Ve çoğunda artçılı...Hiç bir problem yaşamadım..
Bir kaç defa Xmax 400 ü kullandım...Hiç memnun kalmadım...
250 ile 400 arasında aman aman bir fark yok...
400 ün eksikleri var...
Mesela motorun 120 den sonra çok ciddi bir şekilde ön tarafı sallanıyor...
Viraja yatması pcx ten daha kötü diyebilirim.Çünkü ağırlık merkezi fazlasıyla arkada kalmış...
Frenler hemen kızaklayıp kaymaya başlıyor...Kaliteli lastik olmasına rağmen...
Bence 400 değmez..250 abs li al daha güvenli ve yakıt tüketimi daha az...

Yapmayıp pişman olanlardansa yapıp pişman olanlardanım galiba..
Ara

Ooooo 15000 e al bir tane Dl 650 kafan rahat gönlün rahat istersen 4 artçı al yanına :)

Pantolonunu çıkartmadan alabileceğin en büyük zevktir motorsiklet...
Ara

Merhaba
Xmax400'ü 8-9 ay kullandım. Bence şehir içi motosikleti. Fren gerçekten kötüydü hep temkinli kullandım. Kalitesiz scooterler gibi kızaklardı. 120 nin üstü tehlikeli, savuruyor. 150 gördüm ama risk. Şehir içi fare gibi kafa nereye girerse gövdede giriyor. Yakıt pek hesaplamadım, km de 0.30 kr en az. Kuzende 250 var o da km de 0.20 yakıyor. Virajdan keyif alamassın çünkü yatmıyor. Ayaklığı sürtene kadar denedim cık. Olumlu tarafları bagaj, rahat kullanım.
Ara

Yukarıda bahsi geçen xmax 400 ü 8-9 ay bende kullandım.

2-3 ayda xmax 250 kullandım. ( uzun yolda yaptım)

Seçkin'in 250 yide kullandım : )

Kişisel tercihim ;
* xmax 250 mi ? xmax 400 mü ? . XmaX400.
* sıfır xmax 250 mi ? ikiciel 400 mü . Sıfır 250.

İzlenimlerim;
* Uzun yolda 400 daha oturaklı. Ama 250 yetersiz diye bişey yok. Bu motorların kasa boyutları aynı. 400 ün makinası tabiki daha hacimli olduğundan daha oturaklı.
* Yakıtta net rakam veremem ölçmedim.Bu konuda internetten daha net bilgiye ulaşabilirsin. Ama çok bi farkı yok.
* Bu güne kadar kullandığım hiçbir motorda abs aramadım. Ama xmaxlar durmuyo. Hangisini alırsan al abs lisini al.
* Sıfırda alsan ikinci elde alsan satarken zarar etmezsin.
* 400 e ilan verdiğimde 30-40 tane 250 ile takas teklifi geldi .bence buda dikkate alınmalı.250 cilerin geneli 400 e geçmek istiyo. Ama ben şuanda 250 ye binseydim ve beni kesmeseydi gider TMAX ya da 750 integra bakardım.
Özetle ; 250 nin 400 e göre çok bir dezavantajı, 400 ünde 250 ye göre büyük bir avantajı yok. birbirne yakın kullanımlar. bakım masrafları yakın. bakımlarıda çok maliyetli değil.

İkinci el alacağıma sıfır makina tercih ederim.

Hangisini alırsan al pcx ten sonra artçınla birlikte daha mutlu olursun. ; )

husqvarna_logo_2.jpg
Ara

(06-19-2015, 06:43 PM)iliklik Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Ooooo 15000 e al bir tane Dl 650 kafan rahat gönlün rahat istersen 4 artçı al yanına :)
DL si olan konuşuyor ne güzel :D
Ara

Hızlı Menü:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi