Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Biz İznik geziside benden

Bir başka güzel havada İznik gölü çevresinde bir tur. Yalovadan doğuya niye dönüldü diye sorarsanız Yalakdereden aşağıya inmek için derim. Ayrıca motocu adam gittiği yoldan geri dönmez. O yolu bilen varsa bol virajlıdır yani tam bize göre. İznik göl çevresi enfes yolları ve doğasıyla görülmeye değer. Yanımdakiler Murat enişte, eşi ve kuzen. Yani benim minik grup.

Tabi kuzen, ben ve eniştenin yanında o azman motoru ile sıkıldı ve zaman zaman gazlamalar yaptı. Biz gezerken o neredeyse göl etrafında tur attı.

İznik çini olayı malum. Hanımları frenlemek imkansız. Bir sürü çini hediyelik ile geri döndük ve bütün bagajı ben taşıdım. Neyseki kırılmadan geldiler.

Bu dikili taş çok enteresandı. Hiç orada böyle bir tarihi eser aklıma gelmezdi. İznik içinde köfteci Yusuf mutlaka gidilecek yerlerden arkadaşlar.

Tamekranyakalama07032011124622bmp.jpg

DSC00006.jpg

DSC00016.jpg

DSC00028.jpg

DSC00035.jpg

DSC00043.jpg

DSC00049.jpg

DSC00050.jpg

DSC00056.jpg

DSC00061.jpg

DSC00069.jpg

DSC00071.jpg

DSC00085.jpg

DSC00123.jpg

DSC00138.jpg

DSC00139.jpg

DSC01762.jpg

Ara

ooOoOO Cihan abi sende ne geziler varmış...

Serinin kalan kısımları da merak ve ilgi ile bekliyoruz..

Bende İznik'e ilk kes gittiğimde böyle doğa ve tarihin bir arada buluştuğu muhteşem bir yer göreceğimiz ummuyordum.. Tabiri caiz ise tadı damağımda kaldı.. bu yaz tekrarlayalım..

Yusuf un yeri de gerçekten uğranması gereken lezzet duraklarından..

Tekrar bu güzel kareler ve harika paylaşım için teşekkürler :çiçek:

Merak edenler için GMK İznik gezisi raporu BURADA

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

(03-07-2011, 12:42 PM)veysel Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  ooOoOO Cihan abi sende ne geziler varmış...

Bende İznik'e ilk kes gittiğimde böyle doğa ve tarihin bir arada buluştuğu muhteşem bir yer göreceğimiz ummuyordum.. Tabiri caiz ise tadı damağımda kaldı.. bu yaz tekrarlayalım..

Veysel süper fotoğraflar ve gezi. O köy ve kahvaltı harika. Benide götürün kardeşim. :utan:
Ara

(03-07-2011, 03:11 PM)mehmet_cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(03-07-2011, 12:42 PM)veysel Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  ooOoOO Cihan abi sende ne geziler varmış...

Veysel süper fotoğraflar ve gezi. O köy ve kahvaltı harika. Benide götürün kardeşim. :utan:

Bir aksilik olmaz Sağlık Sıhat yerinde olursa bu yaz gezmeye doyacağız abi.. Yeteeer Artıııık diyeceksin :utan:

DijitalTurk Toplu.Biz

Yok yok demem. Fakat tabiki aman sağlık yerinde olsun. Ah bide iyi bir enduro bulursam çok keyifli olur.
Ara

(03-07-2011, 04:57 PM)mehmet_cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Yok yok demem. Fakat tabiki aman sağlık yerinde olsun. Ah bide iyi bir enduro bulursam çok keyifli olur.

Bulalım abi.. Eğer ciddi ciddi niyetliysen kriterleri özel mesaj la gönder bana.. Sağa sola haber salmaya başlayalım.. Gmk

DijitalTurk Toplu.Biz

Heyyyt.. :alkış:
İşte benim memleketim.. ölmeden önce görülecek 100 yerden ilk'i :tamam:
Bir gidenin birdaha gidesi gelecek yer..
Hoş yazları ben herhafta gidiyorum ama tadına 45 yıldır doyamadım.:.(
Ara