Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Deauville Hakkında Soru & Cevap

Herkeze merhaba,
Forumda yeniyim ve Deauville'im ile ilgili soruları sormak için Barış hocamı özel mesaj ile rahatsız ettim. Oda cevapladı sağolsun.
Sonra bu bilgileri paylaşayım ki belki birilerine lazım olur dedim.
Sorularım ve Barış'ın cevapları aşağıdadır...

Çağrı dedi ki:
Alıntı:Barış Hocam merhaba,
Deauville ile ilgili birkaç sorum olacak.
Senin Deauville kaç model? Benimki 2006.
Bakım konuna verdiğin linkteki sayfada deauville parçaları 2007 den başlıyor. 2007 parçaları 2006 ya uyar mı?
Motoru haziran ayında almıştım. Bakımı yeni yapılmıştı bu bahara girerkende genel bakım yaptıracağım.
Yağ, yağfilitresi, hava filitresi, balatalar, bujiler, şanzıman yağı, fren hidrolikleri, lastik gibi bakımlarım var.
İlk bakımı Honda da yaptırmak istiyorum ama parça ve işçiliği geçirecekleri için bu konuda biraz negatifim. Birtane ustamız var onada yaptırabilirim ama yedek parçayı nasıl temin edeceğini bilemiyorum. Sonuçta eski bi model sanayide ha deyince bulabilir mi bilemiyorum. En iyisi senin verdiğin siteden parçaları sipariş verip ustaya götürmek diye düşünüyorum.
Fakat başta yazdığım model çekincelerim var. Birde wemoto ile türkiyedeki fiyatları karşılaştırdın mı? Ucuz mu hakkaten?
Amma sordum kusura bakma....

Barış'ın cevabı :
Alıntı:-benim motorum da 2006 model ve nt700 ün sitede abs li versiyonu 2007 den başlıyor doğru, parçaların sıkıntı yapacağını sanmıyorum kesin uyacaktır.

-parçaları o siteden alman daha bazı parçalarda uygun olacaktır hava filtresi ve özellikle fren balatası uyguna gelecektir fakat sıvıları buradan al motorun kaç binde bilmiyorum eğer 50 bin üstü ise 15-50 tam sentetik bir motor yağı tercih et.

-ustan fren balataların değiştirirken kesinlikle fren pistonlarının etrafında biriken tortuyu temizlesin yeni balata diğerinden daha kalın olacağından o pislik ve kurum kleperin çalışmasını zorlaştıracaktır.

-şaftın yağını değiştirken yıkattırma yağın içindeki yağı boşaltın yeni yağ koyun tekeri çevir bir süre onuda boşalt daha sonra tekrar yeni yağ koy. (çıkan yağa elinle bir bak içinde kırık dişli parçası falan varmı)

eğer takıldığın bir konu olursa yaz cevaplarım.

Sonra Çağrı tekrar sordu :P
Alıntı:Motorum 33000 de daha Kitapçıkta yazan motor yağını kullanmayı düşünüyorum.
Bakım yapılırken başında durmayı planlıyorum dediklerine dikkat edeceğim.
Şaft nasıl yıkanıyo? Şaft yağı için önerin var mı?
Birde bir konu açıp bu cevaplarını paylaşabilir miyim? Belki birinin işine yarar...

Yorulmayan Barış Yanıtladı :
Alıntı:şaft dan kasıt arka tekerin orada mahruti dişlinin oldoğu yer eski yağı boşalt yeni yağ koy biraz tekeri çevir sonra içindeki yağı boşaltıp tekrar yeni yağ koy.
şaft yağı olarak ipon sea 80 kullanıyorum ben.
başlık açmanda sıkıntı yok aç tabi.

Umarım birilerinin işine yarar....
Ara

Ana haber bülteninden merhaba hehehe güzel olmuş :]
Ara

güzel bir bilgilendirme oldu..
teşekkürler arkadaşlar:çiçek:

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)