Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Haber güncel haber

TT Custom Gebze’de motosiklet fabrikası kurdu

Dünyanın en önemli motosiklet üreticilerinden TT Custom Gebze’deki Otomotiv Sanayi Bölgesi’nde fabrika kurdu. Fabrikada ilk yıl 150, ikinci yıl 450 kişi istihdam edilecek. Gebze’de üretilecek ilk motosikletlerin 2015 yılında Cenevre Fuarı’nda dünyaya tanıtılması hedefleniyor.

2005 yılında Tarhan Telli tarafından kurulan ve son olarak ‘Cehennem Melekleri 3’ filmi için ürettiği motosikletlerle gündeme gelen Fütürist Alphan Manas ve Ferrari’nin eski Türkiye Genel Müdürü Orhan Ülgür’ün ortak olduğu TT Motor seri üretime geçiyor.

2005’te kurulan ve TT Motor, ‘TT Custom Choppers’ konsepti altında her biri tek bir adet olarak kisiye özel tasarlanmış el yapımı Türk malı Chopper motosiklet üretimi yapıyor. İnavasyonu ön planda tutan şirket dünyada ilk kez üretilen 2 tekerleği 3 tekerleğe 1 saatte çeviren dönüşüm kitini geliştirdi. Motorlarında geri vitesi de geliştiren şirketin müşterileri arasında slyvester Stallone, Brad Pitt, Wesley Snipes, JaysonStathem ve Patrick Huges gibi uluslararıası isimlerle Şafak Sezer, Beyazıt Öztürk, Kenan Doğulu, Hidayet Türkoğlu, Kenan Sofoğlu, Volkan Demirel gibi ünlü isimler yer alıyor.

Kaynak: Ozgurkocaeli.com.tr

MOTORCUYA SAYGI LÜTFEN:vınn:
Ara

Çok başarılı modelleri var.. Geçen yıl incelemiştim.

Cengiz motoru değiştirmekte acele etti bence, bir tane TT alabilirdi :]
Ara

Biliyorum ben bunları süper makinalar var ya :] valla orada çalışılır he :]

PLANET cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Korkarak yaşarsan,
Sadece seyredersin.. :mutlumotorcu:
Ara

(05-16-2014, 09:01 PM)alper2230 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Çok başarılı modelleri var.. Geçen yıl incelemiştim.

Cengiz motoru değiştirmekte acele etti bence, bir tane TT alabilirdi :]
ha ha zen ne zanediyorsun abi boşunamı sattım motoru hazırlık yapıyoz tabi:P :P :P :P :] :] :]
140517143337_1653281_10203607575848955_678382151_n.jpg
Ara

Bir güncel haber daha;

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu inşaatı kapsamında, Dilovası mevkii ile Gebze arasındaki eski üst geçitlerin patlatma yöntemiyle yıkılması çalışmaları nedeniyle 20 Eylül saat 21.00 ile 21 Eylül saat 12.00 arasında 15 saat trafiğe kapatılacak. Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, TEM (O4) Otoyolu'nun Gebze- Orhangazi-İzmir Otoyolu'na bağlantısını sağlayan K1 kavşağı bölgesinde, yolun genişletilmesi nedeniyle Dilovası mevkii ile Gebze arasındaki eski üst geçitler patlatma yöntemiyle yıkılacak. Bu çalışmalar sırasında TEM (O4) Otoyolu'nda, 20 Eylül Cumartesi saat 21.00 ile 21 Eylül Pazar saat 12.00 arasında trafik çift yönlü kesilecek.

ÇİFT YÖNLÜ KAPATILACAK

Bu saatler arasında trafik, Ankara-İstanbul istikametinde Dilovası gişelerinden D-100 Devlet Yolu'na, İstanbul-Ankara istikametinde ise Gebze gişelerinden D-100 Devlet Yolu'na yönlendirilecek. Üst geçitlerin patlatılması sırasında TEM Otoyolu'nda meydana gelecek gürültü ve tozun trafik güvenliğini tehlikeye düşürmemesi amacıyla D-100 Devlet Yolu da 20 Eylül Cumartesi saat 23.45 ile 21 Eylül Pazar saat 00.15 arası trafik akışına çift yönlü kapatılacak. Sürücülerin alternatif yolları kullanmaları, yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları istendi.

http://www.gebzehaber.net/haber-9909-TEM...apali.html

Özgür TEMEL
:tr:
372944_297191866965586_315415142_q.jpg
Ara

Mehmet abi sende alırsın artık bi tane seninde gönlünden geçen motoru ben biliyom :)

Honda Kalbim Hep Onda !! :tamam:
160111131835|hondaimza.jpg

Bildiğim kadarıyla fabrika kurma işi şu an rafa kalktı. Cehennem Melekleri filmiyle bir ilgisi vardı ve öngörülen ödeme alınamadı diye hatırlıyorum ama, umarım açarlar fabrikayı tabi.
Ara

Bende kalktı diye biliyorum :utan:
Ara