Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

yurt dışı

(03-01-2011, 07:36 PM)similyen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  emo sen muhasebeci filanmısın lo
Hemen matamatiksel yaklaştın konuya heeee.....

Abi birkaç defa yurt dışı teklifi geldi ama sırf ailemden uzak kalmamak için gitmedim.
Bekarım ama yapım bu aileye bağlı biriyim, kopamıyorum onlardan.

Tek engelin seni hayata bağlayan ufak kızın. Senden uzakta büyümesi sana olan bağlılığını zayıflataçağını bilmeni isterim.
Ara

Ercan, uzun uzun yazmıyacağım.
ÇOK KÖTÜ BİR TEKLİF ALMIŞSIN.

Söylediğin şartlar, denizcilik sektörü ve yurt dışı piyasası için, asgari ücret seviyesindedir.

Katılıyorum. para için çalışıyoruz. İyi para için Sibirya'ya bile gidilir.
Ama senin söylediğin şartlar ile Havai'ye dahi gidilmez.

1600 dolar az. yıllık 9 gün izin az. aylık 90 dolar harçlık ise çok az.
muhtemelen çalıştığın yerde insanlıktan çıkacaksın. maaaşına dokunamadığın için uçan kuşa borcun olacak. (Çünki bolca içme ihtiyacı duyacaksın)

Yanımda çalşan personellerden yuurtdışına çalışmaya gidenler oldu. tamamı senin söylediğinden fazla alıyordu..
Ara

(03-01-2011, 07:18 PM)similyen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  fikirleriniz için sağolun beyler.
Ama beni buraya bağlayan küçük ama okadarda büyük bi varlık var.
Ve eğer bu konuyu aşarsam. Sonuç belli...

Hamit
Ne tatili len....

Barış
Biz karadenizliyiz
Hırçın dalga gibi sahile vurur balık gibi yüzeriz

Onur
Dediklerini uzun zamandır düşünüyorum.
Tekbir engelim var.
Onuda aşarsam bellidir kararım

Erdem
Maksat para yapıb dönmek
3 senelik bi iş.

Veysel
Getirisi burdaki şartlara göre güzel
Ve sabitde kalmicak tabi. Anlaşmana bağlı
Şu risk meseleside düşündürücü

Heaaaa bu arada kalırsamda elini ayağını bağlayıb karadenize götüreceğim seni haberin ola:]

Yok yok yanlış anladın evden ayrı kalmak uzak kalmak benim için zor bir durum, ama senin için sorun deilse parakazanmak için en uygun teklifi almışsın. Biraz kazanç elede edip dönmek için bence fırsat tabi.:tamam:
Ara

(03-02-2011, 07:54 AM)mehmetk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Ercan, uzun uzun yazmıyacağım.
ÇOK KÖTÜ BİR TEKLİF ALMIŞSIN.

Söylediğin şartlar, denizcilik sektörü ve yurt dışı piyasası için, asgari ücret seviyesindedir.

Katılıyorum. para için çalışıyoruz. İyi para için Sibirya'ya bile gidilir.
Ama senin söylediğin şartlar ile Havai'ye dahi gidilmez.

1600 dolar az. yıllık 9 gün izin az. aylık 90 dolar harçlık ise çok az.
muhtemelen çalıştığın yerde insanlıktan çıkacaksın. maaaşına dokunamadığın için uçan kuşa borcun olacak. (Çünki bolca içme ihtiyacı duyacaksın)

Yanımda çalşan personellerden yuurtdışına çalışmaya gidenler oldu. tamamı senin söylediğinden fazla alıyordu..

Abi her yönden haklısın ama ilk ay çalışacağım.
Sonra formenlik e tabi ücret artıyor. Sadece şirket işi bilib bilmediğimi bakacak.
Ve tabiki ücret artınca harçlıkta artıyor...
Valla bilemiyorum giderim diye bakuyordum.
Hatta gitmeyide istiyordum.
Velhasıl yumurta ağza gelince durum değişti.. Neyse düşünmek için vaktim var.

Herkeze teşekkürler

gidemediğin yer senin değildir

bol çamurlarrrr
Ara

kendi küçük ama senin için en büyük en değerli varlığını zaten aile ortamından uzaklaştırmışsınız (aile) seni haftada iki gün görmek onun için paha biçilmez tarifi olmayan bir duygu gidipte onun küçük umutlarını yıkma herşeyden çok ihtiyacı olan sensiz başkası değil...bunun önüne ne para nede dünyanın bütün nimetleri olsa önüne geçemez buna izin verme (babası)

i am professional motocross driver..
Ara

(03-02-2011, 09:25 PM)cros Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  kendi küçük ama senin için en büyük en değerli varlığını zaten aile ortamından uzaklaştırmışsınız (aile) seni haftada iki gün görmek onun için paha biçilmez tarifi olmayan bir duygu gidipte onun küçük umutlarını yıkma herşeyden çok ihtiyacı olan sensiz başkası değil...bunun önüne ne para nede dünyanın bütün nimetleri olsa önüne geçemez buna izin verme (babası)

:mahcup::mahcup::mahcup::mahcup:

bol çamurlarrrr
Ara

(03-02-2011, 09:25 PM)cros Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  kendi küçük ama senin için en büyük en değerli varlığını zaten aile ortamından uzaklaştırmışsınız (aile) seni haftada iki gün görmek onun için paha biçilmez tarifi olmayan bir duygu gidipte onun küçük umutlarını yıkma herşeyden çok ihtiyacı olan sensiz başkası değil...bunun önüne ne para nede dünyanın bütün nimetleri olsa önüne geçemez buna izin verme (babası)

Ercan noktayı koymuş ağa.
Ara

sevgili ercan sanki gitmek yönünde sen kararını vermişsin gibi anlıyorum.
simdi mukayeseyi sen yapacaksın,
*şu an bir işte çalışıyorsan şimdiki ve çalışmak istediğin işin maddi getirilerini karşılaştır
*şu anki işinden ayrıldığında kaybedeceğin tazminat gibi bir şey varsa onu hesapla.
*gideceğin işletmenin geçmişi hakkında bilgi topla
*ödemeler zamanındamı yapılıyor ssk varmı ve ne şartlarda ödeniyor.asgari ücretten yatırılacaksa hiç yanaşma
*en önemlisi kendi mesleğinlemi ilgili
*geri dönüş yaptığında tekrar iş sahibi olabilirmisin
*asıl meseleye gelirsek oda ayrılık inan evli insan için çok zor çünkü ben çocuklarımdan 1 hafta ayrı kalamıyorum.bekar için herşey kolay.
* ama diyorsanki içimde uhte kalmasın bunu deneyim o zaman içinden gelen sesi dinle.
Hayırlısı olsun...

Ara

sağol şener abi. Çok haklısın bu konuda. Şu saatte bile hayla aklımda aynı sorular var. Bakalım hayırlısı neyse o olur inşallah...

bol çamurlarrrr
Ara

ERCAN

GİTMEEEEEEE :dur::dur::dur::dur:

Ara