Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

motorum için en uygun yağ

Abi ben motor, mekanik işinden hiç anlamam. Ama diyenlerin yalancısıyım:
Motorda yağ herşey demekmiş.

Geçtiğimiz haftasonu Nihat Usta'ya 73 yaşında bir yaşlı delikanlı geldi. Malta'da davetli olduğu bir düğün dönüşü İstanbul'a uğrayıp, İtalya üzerinden feribotla İngiltere'ye dönecekmiş. Ondan farklı bir yorum geldi: ucuz yağı sık değiştiriyorum dedi. Ömrü motosiklet üstünde geçmiş, her kıtada bir motosikleti olan (ABD, Avustrayla, Avrasya) birinden gelen bu görüş, kulağıma küpe oldu. Sizlerle de paylaşmak istedim.
Ara

(05-09-2014, 07:46 AM)ipekcan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Abi ben motor, mekanik işinden hiç anlamam. Ama diyenlerin yalancısıyım:
Motorda yağ herşey demekmiş.

Geçtiğimiz haftasonu Nihat Usta'ya 73 yaşında bir yaşlı delikanlı geldi. Malta'da davetli olduğu bir düğün dönüşü İstanbul'a uğrayıp, İtalya üzerinden feribotla İngiltere'ye dönecekmiş. Ondan farklı bir yorum geldi: ucuz yağı sık değiştiriyorum dedi. Ömrü motosiklet üstünde geçmiş, her kıtada bir motosikleti olan (ABD, Avustrayla, Avrasya) birinden gelen bu görüş, kulağıma küpe oldu. Sizlerle de paylaşmak istedim.
ucuz yağ yani kaliteli kalitesiz yağ illaki erken değişme gerekir..
yağ vardır 1000 km gider yağ vardır 10.000 km gider önemli olan zamanı gelmeden değişmek..
örnek evde kulandığın yağı kaç kere tavada kulanıyorsun:bilmem:
Ara