Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İstanbul Park motosiklet yarışlarına kapatıldı!

İntercity: İddialar doğru değil, İstanbul Park’ı motor yarışlarına kapattık

Superbike kavgası

Bu nasıl bir saçmalıktır ya!
Böyle güzel bir organizasyonun bu tür tartışmalarla bu noktaya getirilmesi ve sonladırılması çok üzücü.
Ben ne yazık ki bu yarışlara gidemedim çok önceden yapılmış ve iptal edemediğim bir seyahat planından dolayı ve sanırım bir daha da gidemeyeceğim bu saçma tarışmalar yüzünden.

Hangi taraf haklı, işin içyüzü nedir bilmiyorum. Bu haberlere de bugün gezinirken rast geldim.

Motosiklet Federasyonu`nun bu kadar seviyesiz bir durumda olduğuna inanmak istemiyorum ama iddialar o doğrultuda.

Intercity de tabi para kazanamamış olması sebebiyle bu olayları da bahane ederek kapatmış olabilir pisti motor yarışlarına.

Diğer yandan sadece 3700 kişinin biletli olarak seyretmesi de üzücü gerçekten, en azından Kenan`ın yarıştığı bir yarışı.

Intercity`nin açıklamasından alıntı:
"Yarışın olmasını en başından beri engellemeye çalışan, buna gücü yetmeyince her türlü yalan ve dalaverelere başvuran, yarış başarıyla tamamlanınca da bu başarıdan pay almaya çalışan bir Motosiklet Federasyonu Başkanı, bu sporun önündeki en büyük engeldir ve bu davranışları ile tüm gençlere kötü örnek olmaktadır. Kendisi bu görevde kaldığı müddetçe daha vahim skandallara yol açılmaması için İntercity İstanbul Park Pisti’nin motosiklet yarışlarına kapatılması kararını üzülerek almış bulunmaktayız. Kıymetli motosiklet camiası bu kişiden kurtulduğu takdirde kapılarımız diğer herkese olduğu gibi onlara da sonuna kadar açık olacaktır."
Ara

Bu da iyi...
F1 yapılmıyor.
GP yapılmıyor.
Superbike de yapımıyor.

Desenize pist bisikletçilere kaldı :çiçek:
Ara

Para verelim biz kullanalım :alkış:
Ara

herkez cikarsin bisikletleri istanbul parka gidiyoruz..
Ara

Süper...geri daha da geri gidelim yetmez...

Yapmayıp pişman olanlardansa yapıp pişman olanlardanım galiba..
Ara

Forum küfür etmeye müsait olmadığı için etmiyecem. :kızgın:
Ara

Arkadaşlar , Türkiye Motosiklet Federasyonu'muzun açıklamalarını ve planladıkları Yeni Pist Projesini buradan okuyabilirsiniz...

160711104912_imza3.JPG
Ara

(09-24-2013, 06:21 PM)emomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Forum küfür etmeye müsait olmadığı için etmiyecem. :kızgın:

Bu seferlik serbest. Ben izin veriyorum Emo.
Kesinlikle silmeyeceğim :]

(09-25-2013, 05:59 AM)MuratD Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Arkadaşlar , Türkiye Motosiklet Federasyonu'muzun açıklamalarını ve planladıkları Yeni Pist Projesini buradan okuyabilirsiniz...

Eğer oğlum Arda, bana israf nedir diye soracak olursa,
Orhanlıdaki İstanbul Park pistini örnek göstererek anlatırm.
Eğer yapılacak olursa da, İstanbul Park pistinden daha büyük ısrafın TMSF'nin yaptıracağı pisti örnek gösteririm.

Bunlar ülkemizin kaynakları. Milyon milyon dolaralar. 290 milyon dolar. 580 milyon TL.
Hepimizin verdiği vergi ve haraçlarla yapıldı.
Ayrıca, unutulmaması gereken bir şey daha var.
Bizde, spor bakanlığı var. Bakanlık var. Binası, ekibi, danışmanları, bürokratları, müsteşarları, makam arabaları, bütçesi ve korumaları ile.
Bizde, spordan sorumlu devlet bakanı değil, spor bakanı var.
Bu işlere bakacak bakanlık!!!!!!
Ara

Ekteki haber çok eski.

Köprünün altından çok sular geçti.

TMF yönetimi değişti. Şu anki yönetim eski yönetime göre kısmen daha başarılı.

Geçen hafta yarışlarda çok tatsız işler döndü. TMF başkanı padok alanından çıkartılmaya felan çalışıldı.

Güncel haberler ;

http://www.motoron.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=447 ( İntercity açıklaması)

http://www.motoron.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=440 ( TMF nin açıklaması)

husqvarna_logo_2.jpg
Ara