Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SORU: Elde uyuşma

Merhaba arkadaşlar,

Motor kullanırken iki elimin ama daha çok sağ elimin parmak uçları uyuşuyor. Sizce bunun nedeni ne olabilir? Sizde de oluyor mu?

Yaz ayı olduğundan üşüdüğünü sanmıyorum ellerimin, fakat bir eldiven kullanıyorum sanırım o biraz küçük geliyor da yine de küçük eldiven parmak uyuşması yapar mı ki?

Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.
Ara

Sağ el genelde sabit olarak gazı kontrol ettiğinden özellikle uzun mesafelerde ve uzun süreli kullanımlarda uyuşur.

Gidonu çok sıkıyosundur ya da da uzun süre mola vermeden kullanıyosundur. Bir de motosikletin türüyle ve titreşimiyle de alakalı olabilir.
Ara

(08-13-2013, 05:21 AM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Sağ el genelde sabit olarak gazı kontrol ettiğinden özellikle uzun mesafelerde ve uzun süreli kullanımlarda uyuşur.

Gidonu çok sıkıyosundur ya da da uzun süre mola vermeden kullanıyosundur. Bir de motosikletin türüyle ve titreşimiyle de alakalı olabilir.

Aynen oturuş pozisyonunu kontrol et, gidona çok yükleniyorsun yada sıkıyorsun. Kullanırken dirseklerin kırık olmalı. Bunları bir kontrol et.
Ara

Bu uyuşma için hız sabitleyici (cruise control) alabilirsin. Videoda ayrıntılı olarak anlatıyor,izlemenizi tavsiye ederim !
Cruise Control
Ara

Büyük ihtimalle gidonu aşırı sıkıyorsun.. sevgilinin elini tutarcasına tutmalısın der büyüklerimiz :tamam:

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Bir deneyeceğim arkadaşlar, cevaplar için çok teşekkür ederim.
Not: Gebze - Kartal arası kullanıyorum yaklaşık yarım saatte mola vermeden gidiyorum.

Bundan sonra sevgilimin elini tutar gibi tutayım Veysel Bey, büyüklerin her zaman bir bildiği vardır :)
Ara

Yarım saatlık yolda ellerin uyuşuyorsa tekerlek bilyalarında bir sorun olabilir veya lastikte balans olabilir..
Ben bayramda durmadan 3 saat sürdüm yarısı trafikde geçti ellerim uyuştu tabi ama çokda normaldi..
Ara

Bazen eldiveninde sen farkında olmadan parmak uçlarına baskı yapar buda uyuşmaya neden olabilir...

Yapmayıp pişman olanlardansa yapıp pişman olanlardanım galiba..
Ara

Her bir açıklama doğru ve tecrubelerle yazılmış, olay özetlenmiş zaten. Motorda vibrasyon var ise parmaklarınla gidonu sıkmasan bile avuç içi sürekli temas ettiğinden elcikleri, elin uyusacaktır. Çok sıktıysan gidonu uyusur. Eldiven küçük ise bogum yerlerınden kan dolaşımını keseceğinden yine uyuşur :tamam:
Ara