Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motosiklet Eğitimi

Merhaba arkadaşlar,

4.5 yıldır Scooter kullanıyorum. Vitesli motor kullanmayı bilmiyorum.
Motosiklet eğitimi alıp hem vitesli motosiklet kullanmayı öğrenmek hem de temel motosiklet becerilerimi geliştirmek istiyorum.

Biraz araştırınca ilk gördüğüm Honda`nın eğitimleri oldu. Güvenli Sürüş 1 eğitimini almak bana mantıklı geldi başlangıç için ama başka eğitim veren yerlere de rastladım web`de.

O yüzden kesin bir karar vermeden önce fikrinizi almak istedim.

Honda`nın Güvenli Sürüş 1 eğitimini alan var mı aranızda?
Veya benim durumumdaki biri için önereceğiniz başka bir eğitim var mı?
Ara

Murat Denizhan hoca var hondanın gs eğitimi kurucularından. İnternetten arattırdığında direk çıkar. Onunla irtiba geçersen sana özel bir eğitim verebilir. Birebir de aldığın eğitim çok daha faydalı olur bence
Ara

Bence 2 den başla. 1 teorik eğitim. Sen işin teorisini biliyosun zaten. 2,3,yol diye git bence.
Ara

Alper ,

GMK olarak daha önce birkaç defa eğitim programı düzenledik. Bu eğitimleri Onur un bahsettiği, daha önce Hondanın eğitim hocası olan Murat DENİZHAN dan aldık. Aşağıda daha önce yaptığımız eğitimlerin linkleri mevcut. Sene başında niyetimiz vardı ama bi türlü fırsat olmadı.Belki son baharda bi grup eğitimi organize edebiliriz. Beklemem diyorsan Murat Hocanın iletişim bilgilerini verebiliriz.

http://www.gebzemoto.com/Rapor/guvenli-s...-hoca-gs2/

http://www.gebzemoto.com/Rapor/guvenli-s...oca-gs2-3/

Eğitim konusunda Erdem e katılıyorum. Tabiki bu hocanın ve senin bileceğin iş ama bende den başla derim.

husqvarna_logo_2.jpg
Ara

adam vitesli kullanmadım diyo ben oyüzden ilk eğitimde 1 alması taraftarıyım ama tabiki kendi kararı.
Ara

1 de ne var ki olum. Elde götür motoru yerden kaldır vs. Eğitmenler daha iyi bilir yinede siz ona danışın.
Ara

Bencede en iyisi hocaya sormak fakat gecenlerde arkadışıma vitesli kullanması için ilk deneyiminde yardımcı olmak istedim. 50000 km deneyimi vardı scooter üzerinde. Fakat hala dur kalklarda yokuşlarda zorlanıyor. Bence ilk etap motorun mekaniğinin vücuda adapte olması gs2 ve 3 sonra diye düşünüyorum.
Ara

Ben Erdem'in mantığındayım. zaten çözmüşsün ... geriye kalmış vites olayını anlamak ..

o da kapasite meselesi : ))

Alper de ben ben o ışığı gördüm : ))

husqvarna_logo_2.jpg
Ara

Honda'nın GS1 eğitimine katıldım, hiç tavsiye etmiyorum. Murat Denizhan'dan özel ders alabilirsin, GS1 veya GS2 diye isim vermeye gerek kalmaz. Yok illa toplu eğitimlere katılmak istersen GS1de motorun yağı, suyu, vitesi, debriyajı nerde, düşen motoru sırtındaki hangi kası kullanarak kaldıracaksın, vs. gibi bilgilerle fazla zaman harcıyorlar. 4,5 yıllık scooter kullanıcısı için bunlar bence zaman kaybı, GS2 derim.
Ara

(07-19-2013, 03:41 PM)dopamin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Honda'nın GS1 eğitimine katıldım, hiç tavsiye etmiyorum. Murat Denizhan'dan özel ders alabilirsin, GS1 veya GS2 diye isim vermeye gerek kalmaz. Yok illa toplu eğitimlere katılmak istersen GS1de motorun yağı, suyu, vitesi, debriyajı nerde, düşen motoru sırtındaki hangi kası kullanarak kaldıracaksın, vs. gibi bilgilerle fazla zaman harcıyorlar. 4,5 yıllık scooter kullanıcısı için bunlar bence zaman kaybı, GS2 derim.

olay bitmiştir. başka kimseye sormaya gerek yok : )))

husqvarna_logo_2.jpg
Ara