Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Haber GEBZE'DE PKK-BDP GÖSTERİSİ

Alıntı:BDP Gebze'de yürüdü
BDP Kocaeli İl Örgütü’nün Gebze’de yürüyüş düzenledi.

BDP Kocaeli İl Örgütü’nün Gebze’de düzenlemiş olduğu “Hükümet Adım At” yürüyüşüne katılan BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel AK Parti hükümetini eleştirerek Abdullah Öcalan’ın özgürlüğüne kavuşturulmasının gündeme alınması gerektiğini söyledi.

Barış ve Demokrasi Partisi Kocaeli İl Örgütü tarafından Gebze’de bir “Hükümet Adım At” yürüyüşü gerçekleşti ve ardından da Gebze Kent Meydanında da bir basın açıklaması yapıldı. Gebze Öğretmen evi önünde bir araya gelen 500’e yakın Barış ve Demokrasi Partisine bağlı kalabalık buradan geniş güvenlik önlemleri altında Gebze Kent Meydanına doğru yürüyüşe geçtiler. Yürüyüş boyunca Kürtçe sloganlar atan grubun en önünde BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel eşlik etti.

“BEBEK KATİLİ APO ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞSSUN”

Gebze Kent Meydanında bir basın açıklaması yapan BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel barış sürecinin sağlıklı ilerlemesinin Abdullah Öcalan’ın durumuna bağlı olduğunu söyleyerek, “Yine söylüyoruz ikinci aşama başarıya ulaşmazsa, üçüncü aşama denen normalleşme sürecine geçiş ne yazık ki mümkün değil. Bu sürecin sağlıklı ilerlemesi konusunda Kürt halkının lideri Abdullah Öcalan’ın durumu da çok önemlidir. Eyer bu sürecin sağlıklı ilerlemesini istiyorsak, barışa erişmesini istiyorsak gerçekten kalıcı olarak bu ülkede bir daha silahlar konuşmasın istiyorsak Öcalan’ın bu süreçteki rolünü herkes çok iyi biliyor. Hükümetinde buna göre davranması, adım atması derhal Öcalan’ın kendisinin ifade ettiği gibi sağlık ekibinin bağımsız sağlık ekibinin adaya gönderilmesi gerekiyor. Öcalan’ın özgürlüğüne kavuşturulmasını gündemine alması gerekiyor. Çözüm süreci başarıya ulaşması konusunda Öcalan’ın özgürlüğe kavuşması, Öcalan’la birlikte bütün siyasi tutukluların özgürlüğüne kavuşması gündeme alınmalıdırlar’’dedi. Basın açıklaması beş dakikalık oturma eyleminin ardından sona erdi.

5.20130715135155.jpg
6.20130715135207.jpg

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

............................

Noktalı kısmı eminimki herkez yapmıştır..

"Çözüm süreci başarıya ulaşması konusunda Öcalan’ın özgürlüğe kavuşması, Öcalan’la birlikte bütün siyasi tutukluların özgürlüğüne kavuşması gündeme alınmalıdırlar’’dedi. Basın açıklaması beş dakikalık oturma eyleminin ardından sona erdi."

Diyorlarki bütün adamlarımızı salıverin bizde rahatca kendi yönetimizi kendi ülkemizi kurma çalışmalarına devam edelim..

Halk olarak toplanıp bunlardan bir kaçını linç etsek 10 yıl daha hiç biri konuşamaz.. !!
Ara

Çok provakatif bir haber paylaşımı.
Buna rağmen dayanamadım.

Dünyanın gördüğü en büyük caninin resimleri taşınıyor.
Bu caniye özgürlük isteniyor.
Ülke bölünmeye çalışılıp, bu yönde slogan atılıp pankart taşınıyor.
Sözde bölünmüş ülkenin, yine sözde bayrağı dalgalanıyor......

Türk bayrağı dalgalanmıyor.
Bayrak satan da olmuyor, satanı göz altına alan da olmuyor.
Toma olmuyor.
Gaz olmuyor.
Olmuyor. Olmuyooooor.

Bundan 5-10 yıl öncesini düşünün.
Bu manzarayı kafanızda hayal bile edemezdiniz.
Bu gün gerçek.
Geldiğimiz noktaya bakıp, gideceğimiz noktayı hayal ediyor ve üzülüyorum.

Çanakkalede şehitlik gezenler.
Gezerken yüreği titreyenler ne demek istediğimi daha iyi anlıyordur.
Ara

(07-17-2013, 01:40 PM)MehmetK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Çok provakatif bir haber paylaşımı.
Buna rağmen dayanamadım.

Dünyanın gördüğü en büyük caninin resimleri taşınıyor.
Bu caniye özgürlük isteniyor.
Ülke bölünmeye çalışılıp, bu yönde slogan atılıp pankart taşınıyor.
Sözde bölünmüş ülkenin, yine sözde bayrağı dalgalanıyor......

Türk bayrağı dalgalanmıyor.
Bayrak satan da olmuyor, satanı göz altına alan da olmuyor.
Toma olmuyor.
Gaz olmuyor.
Olmuyor. Olmuyooooor.

Bundan 5-10 yıl öncesini düşünün.
Bu manzarayı kafanızda hayal bile edemezdiniz.
Bu gün gerçek.
Geldiğimiz noktaya bakıp, gideceğimiz noktayı hayal ediyor ve üzülüyorum.

Çanakkalede şehitlik gezenler.
Gezerken yüreği titreyenler ne demek istediğimi daha iyi anlıyordur.

Abi haber provakatif falan değil.. bildiğin düz haber.. adamlar çıkmış apo bayrağı açmış geziyor...

durumu bu hale getiren, elinde Türk bayrağı olanın gözünü çıkaran , Türk bayrağına karşı hareketsiz duranları göz altına alan , elinde palayla insan avı yapanlar vatan severler bu görüntüler karşısında nerede bunu da bir düşünmek lazım...

DijitalTurk Toplu.Biz

Birde nedendir bilmiyorum şu fotoğraf beni çok etkiledi..

Yukarıda ki ve benzer fotoğrafları görünce daha da çok etkiliyor...

1013418_579336665422227_718073847_n.jpg

DijitalTurk Toplu.Biz

Bunların hepsi 30 sene önce planlanan hareketler.
Ara

Ulu önderimizin, gözükara, vefakar, cesur, kahraman şehitlerimiz kemikleri sızlıyor yattıkları yerlerde.
Atatürk'ün inkalaplarından olan Milliyetçilik: Bu ülke topraklarında yaşamayı seçmiş, her kim olursa olsun; din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet gözetmeksizin ayrımcılık yapılmaksızın herkes türk adını alır ve anayasada belirtilen şartlar herkes için eşittir.

ABD'de bir zenci çıkıp, bir beyaz çıkıp, bir afrika kökenli çıkıp, bir kızıl derili çıkıp ben amerikalı değilim, ABD bayrağını kabul etmiyorum, ben bu dili konuşmak istemiyorum şeklinde konuşup eylem yapabiliyormu. Silahlı örgüt kurulabiliyormu. Kurulamıyor çünkü ABD'de herkes amerikalı olduğu kabul ediyor ve kendileride kabul ediyorlar. ister türk olsun, ister afrikalı, ister kızılderili, isterse herhangibiryerden göçmüş dini, dili farklı farketmez ABD vatandaşlığına sahip bir kimse Amerikalı olarak nitendiriliyor ve kabul ediliyor ve hiç kimsenin bu ülkeye karşı baş kaldırma gibi bir teşebbüs içerisinde olamıyor, olamaz da. Sıkıysa olsun.

''dilimiz türkçe, bayrağımız beyaz ayyıldızlı al bayraktır''
Ara

....................

Bende koydum biraz nokta, lakin suçlu ne pkk ne bdp asıl suçlu bunlara göz yumanlarda. Motorsiklet felsefesinin özü özgürlüktür. Özgürlüğüne düşkün insanların tercihidir motorsiklet, tarzı ne olursa olsun.
Evet özgürlükçüyüz, herkese tüm dünyaya özgürlük. Ama bdp nin yaptiği özgürlükçülük değil, bir şekilde birilerinin maşası olarak BÖLÜCÜLÜKTÜR.
Evet ben kürt değilim, olsam bile tüm kürtler adına yorum yapamam. Yanlız onca kürt arkaşımdan bir tanesi de çıkıp demediki ben bu insanları destekliyorum. Belkide ben denk gelmedim. Bilemiyorum.
Asıl endişem çok geç kalmak. Vatan gidiyor VATAN. Şimdi birileri diyecek ki provakatörlük yapıyorsun. Gerçekleri yazmak öyleyse yapıyorum.
Çünkü ben TÜRK doğdum, TÜRK yaşayacağım, TÜRK öleceğim. Üstelik laz'da olsam, çerkez'de olsam, kürt'de olsam, rum yada ermeni de olsam T.C. sadece kimliğimde değil yüreğimde yazıyor olacak.
Ara