Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

otobüs şoförü ile kavga

Arkadaşlar bugun başıma tatsız bir olay geldi.
maltepe minubus yolundan cevizliye giderken ,cevizli tren istasyonuna varmadan ışıklarda kırmızı ışık yandı durdum.Yanımdan hızla silme diye hitap ettiğimiz şekilde iett otobüsü geçdi nerdeyse savuruyordu beni, hemen ilerde durdu ,şöför aşagı indi.küfürmü ettin dedi, ne küfürü görmüyomusun kırmızı yanmış nasıl geçiyosun derken uzerime yürüdü, yumruk salladı bir kaç tane ,Allah dan kafamda kask vardı , o bana ben ona, allah ne verdiyse .kaskın bana darbeye karsı faydası oldu fakat yumruk sallarken zorlandırdı.Sonrası polisi bekle cagırıyorum dedim , şöför kacdı gitti.Ben derhal kartal karakoluna gittim , biz oraya bakmıyoruz maltepe polisi bakar dedi, gitmeden once darp raporu al dedi, Darp raporunu aldım.Maltepe karakoluna gittim.Tam 2 saat karakolda bekledim sorgu alacaklar diye.Nihayet ifade verecekdim .o kadar kararım kesin ve sikayetci olacagımdan emindim.o şöförün surunmesini istedim kendimce.Anlattım olayı ,ama polis ifadeyi yazmıyordu.Belki inanmıyacaksınız ama o sırada olayı tam anlatamadan .kalbimin ritmi hızlandı,başım döner gibi oldu, bir fenalık geldi,rahatsız oldum ayaga kalkıcam kalkamıyorum.konusmaya ne zaman basladım ne zaman bitti bilmiyorum.daraldım iyice.su içmek için izin istedim. suyumu içdim.biraz kendime geldim fakat birden ifademden vazgecdim.nedenini bilmiyorum.Sizce neden birden vazgeçmiş olabilirim? o an ki daralma bunalma , gerilme hissi birden nasıl oluverdi?arkadaslar fikirlerinizi bekliyorum.

B Rh+
SCOOTER
34 UT 344
KOCAELİ
Ara

(05-27-2013, 08:36 PM)gebze_ist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Arkadaşlar bugun başıma tatsız bir olay geldi.
maltepe minubus yolundan cevizliye giderken ,cevizli tren istasyonuna varmadan ışıklarda kırmızı ışık yandı durdum.Yanımdan hızla silme diye hitap ettiğimiz şekilde iett otobüsü geçdi nerdeyse savuruyordu beni, hemen ilerde durdu ,şöför aşagı indi.küfürmü ettin dedi, ne küfürü görmüyomusun kırmızı yanmış nasıl geçiyosun derken uzerime yürüdü, yumruk salladı bir kaç tane ,Allah dan kafamda kask vardı , o bana ben ona, allah ne verdiyse .kaskın bana darbeye karsı faydası oldu fakat yumruk sallarken zorlandırdı.Sonrası polisi bekle cagırıyorum dedim , şöför kacdı gitti.Ben derhal kartal karakoluna gittim , biz oraya bakmıyoruz maltepe polisi bakar dedi, gitmeden once darp raporu al dedi, Darp raporunu aldım.Maltepe karakoluna gittim.Tam 2 saat karakolda bekledim sorgu alacaklar diye.Nihayet ifade verecekdim .o kadar kararım kesin ve sikayetci olacagımdan emindim.o şöförün surunmesini istedim kendimce.Anlattım olayı ,ama polis ifadeyi yazmıyordu.Belki inanmıyacaksınız ama o sırada olayı tam anlatamadan .kalbimin ritmi hızlandı,başım döner gibi oldu, bir fenalık geldi,rahatsız oldum ayaga kalkıcam kalkamıyorum.konusmaya ne zaman basladım ne zaman bitti bilmiyorum.daraldım iyice.su içmek için izin istedim. suyumu içdim.biraz kendime geldim fakat birden ifademden vazgecdim.nedenini bilmiyorum.Sizce neden birden vazgeçmiş olabilirim? o an ki daralma bunalma , gerilme hissi birden nasıl oluverdi?arkadaslar fikirlerinizi bekliyorum.
Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım

böyle durumlarda daha sakin olunmalı her nekadar haklı olsan bile o anki kızgınlık ve heyecanın yarattıgı adrenelin kalbinin hızlanmasına ve kan dolasımının hızlanmasına yol acar ve bu aceleci tavırlar insanların hata yapmasına ve aniden yanlış yada doğru karar vermesine yol acar su içtikten sonra ve karakolda dinlendikten sonra anladıgım kadarı ile sakinleşmişsin ve kararını degiştirmişsin ben kuryelik yaptıgım için böyle durumlarla cok karşılasıyorum ve motoru kenara cekip oturuyorum bir süre sonrada sakinleşip yoluma devam ediyorum çünki bi şekilde kendimi sakinleştirmezsem hata yapma oranım artar allah korusun daha agır bi kazada yapabilirim böyle durumlarda sana tavsiyem olay anında biryere otur sakinleş ve doğru kararını ozaman ver
tabiki haklıysanda hakkını aramalısın tekrar geçmiş olsun :çiçek:
Ara

geçmiş olsun

bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir
Ara

Geçmiş olsun.zamanında tekvandoya gitmenin faydalarını bu gibi durumlar da görüyorsun :)
keşke plakayı alıp iett'ye ibb'ye polise ve valiliğe toplu mail atman daha etkili bir çözüm olur...aynı mail birçok makama ulaşınca birbirlerine hesap vermeleri gerekiyor ve ilgileniyorlar.tecrübe ettim istanbulda restaurant yüzünden kaldırıma parkeden araçları zabıtaya polise ve ibb'ye toplu mail attım bir daha orada kaldırımda araba görmedim :)))

2 teker ne yaşlılık ne de parasızlık dinler,2 teker yüreğini dinler....

yamaha fazer s2 :))
Ara

haklısın hocam
Ara

geçmiş olsun...

Teker üstü olsun... 

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. Bu gibi durumlarda insan pek kendinde olmuyor ve belkide hiç yapmayacağı şeyler de yapabiliyor. Başıma daha kötüsü de gelebilirdi deyip hayatına devam et bence, çünkü herşey orada olup bitiyor. Allah seni ailene bağışlamış, bundan daha güzeli mi var? İçin rahat olsun, tekrar geçmiş olsun.
Ara