Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BALATA DEĞİŞİMİ-1

(03-23-2013, 09:51 PM)BayramTOPAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Harun ellerine sağlık örnek olucak bir paylaşım. :çiçek:
Bazı işleri kendimizin yapması hem motorumuzla kaynaşmayı hemde vereceği tepkileri daha iyi bilmemize yardımcı bir durum..
Bu tarz konular için forumda ayrı bir kısım olması hiçde fena olmazdı sanırım..

Bende krosla ilgili yaptıklarımı paylaşmak isterdim ama nerdeyse her araziden sonra yamulan parçaları düzelttiğim ve orasını burasını cırtla tutturduğum için paylaşmasam daha iyi olucak galiba.. :]

:)) Sen yinede paylaş Bayram, seninde işçiliğin iyi elinden geliyor bu işler. Faydalanır herkes.
Ara

(03-24-2013, 11:51 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Harun eline sağlık ancak fren merkezlerini vidalarken loctite kullanmadığını gördüm.Orta sertlikteki loctite ile o vidaları sabitlemeni öneririm.Söktüğün vidaların üzerindede eski kalıtıları var.Bu sabitlleme frenler için yapılmalıdır.

elimde yaklaşık olarak 10 şişe var civata sabitleyici loctite bilginize...
Ara

(03-24-2013, 08:05 PM)onur Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(03-24-2013, 11:51 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Harun eline sağlık ancak fren merkezlerini vidalarken loctite kullanmadığını gördüm.Orta sertlikteki loctite ile o vidaları sabitlemeni öneririm.Söktüğün vidaların üzerindede eski kalıtıları var.Bu sabitlleme frenler için yapılmalıdır.

elimde yaklaşık olarak 10 şişe var civata sabitleyici loctite bilginize...

sen bir şişe gönder bana,kullanma tarihi bitmeden tüketelim
Ara

hallederiz murat abi
Ara

Harun emeğine sağlık, güzel bilgilendirme ..
Bende bir usta var pehhh, görme ...

Taş motoruyla kürdan yapar , çekiç-murç'la kapak açar :]
Tanımayan var mı??

160711104912_imza3.JPG
Ara

(03-25-2013, 10:42 AM)MuratD Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Harun emeğine sağlık, güzel bilgilendirme ..
Bende bir usta var pehhh, görme ...

Taş motoruyla kürdan yapar , çekiç-murç'la kapak açar :]
Tanımayan var mı??

Barış :hö:
Ara

meşhurrrrr....barış bal dır o herkez tanır
Ara

eline sağlık bende bu şekil ufak işler için ustaya gitmeme taraftarıyım mümkün oldukça kendi işimi kendim görürüm. Yazın garaj akşamları düzenliyoruz benim evim garajı müsait fırsat buldukça arkadaşlar toplanıp motorların ufak tefek tamiratlarını yapıyoruz.
Bilgilendirme için tşk.
Fakat anlamadığım birşey oldu balata değişiminde fren kleperinin hava alma civatası neden gevşetiliyor?

Birde parça artırır onu kimse yapamaz :çiçek:

160711104912_imza3.JPG
Ara

Garajda yaptığım aklıma gelen tamirler,
Motor yağ,filitre,buji , hava filitresi değişimi
Debriyaj teli değişimi kopmuştu mecburen öğrendim
Lastik tamiri değişimi
far ayarı,
balata değişimi,
sinyal-sinyal lambası değişimi gibi küçük elektrik işleri
ön arka dişli değişimi, :]
Ara