Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zafranbolu Uçağı

Uçağın adı niye Zafranbolu
Ahaha hocam yaaa güldürdün yine beni

Paylaşım icin Teşekkürler
Ara

Safranbolu ticari yollların kesişme noktası oldugundan varlıklı bir şehirmiş.o sayede almışlardır uçagı. Eski hükümet konagında uçağın resimleri var.ben de safranboluyu gezerken yerli turist gezdiren bi kafililenin arasına katılıp rehbere kulak vermiştim. Başka kaynaklarda bulamayacagınız ilginç yerel hikayeler anlatmıştı.

Size havacılkla ilgili iki tane isim vereyim internetten araştırın vecihi hürkuş ve nuri demirağ . inanılmaz hayat hikayeleri. buraya yazmam mümkün diil hikayelerini çünkü yaz yaz bitmez. araştırın öğrenin nası insanlar gelmiş geçmiş bu topraklardan . Tarihimize altın harflerle yazılması gereken bu insanlar maalesef entrikalar ve baltalamalar yüzünden silinip gitmişler
Ara

(03-21-2013, 03:55 PM)Cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Seyfo senin sünnetinde zerde yapmışlardır içine bilirsin safran konur. Oradan aklında kalmıştır senin safran.

Zerde bilmez abi bizimkiler...

Benim sünnetimde bol etli pilav dağıtmışlardı...

Hatta o kadar bol dağıtmışlardı ki , millet bu etin nereden geldiğini felan soruyodu birbirine..

sünnetimden aklımda bitek bu kaldı ...

husqvarna_logo_2.jpg
Ara

Etli pilav yanında Zerde'yi Selanikos bilir Cihan abicim.. senin bilmen lazım
Sünnet düğünlerinin olmazsa olmazıdır , bir de gırnata - darbuka buldun muu allaaaahhh :]
Tekirdağ, Mardin ve Bursa'da yapılan yerler arasındadır...
Ahh canını yediğimin tatlıları :yemek:

160711104912_imza3.JPG
Ara

Benim sünnetimde zerde pilav vardı hatırlıyorum. Zerdeyide hiç sevmemiştim.
Ara

Hızlı Menü:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi