Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nolan kask üretimi

Cihan abi yeni teknoloji budur

Ara

abi süpermiş bu yaaa kaskını koluna takanlar için birebir adam karizma yapamıyo :]
Ara

(02-28-2013, 07:36 AM)onur Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  abi süpermiş bu yaaa kaskını koluna takanlar için birebir adam karizma yapamıyo :]

evet aslında haklısın böyle düşünmemiştim.Apaçi reyzingciler için biçilmiş kaftan :tamam:
Ara

Bu bize gelmez arazide çok düşüyoruz.. Kaskın üzerine monta edilse aslında endro motorlarda kullanımı daha kolay ve güvenli olabilir..
Ara

(02-28-2013, 07:56 AM)BayramTOPAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Bu bize gelmez arazide çok düşüyoruz.. Kaskın üzerine monta edilse aslında endro motorlarda kullanımı daha kolay ve güvenli olabilir..

aynen.:tamam:
Ara

Bende uzun zamandır nolan kullanıyorum . Bence Nolan'ların en önemli özelliği hafif olması . Payşalım çok güzel teşekkürler.

(02-26-2013, 09:42 AM)MuratS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  kask almadan önce sharp kask testi linkinden bakmanızı öneririm.Çok pahalı olan kasklar sınıfta kalırken ummadığınız kask gayet sağlam olabiliyor.

http://sharp.direct.gov.uk/

Evet sonuçlar dikkat çekici Özellikle Schubert S1 pro'nun iki yıldızla sınıfta kalması düşündürücü:pilot:

Paylaşım için teşekkürler Bizim kasklar'da N62 ler 4 yıldızla ayrılmış testten . Neyse ki sonuç kötü çıkmadı . Yoksa üzülürdüm .:(
Ara

bazı yerlerde bu testlerın şahibeli olduguna dair söylemler var. Nekadar dogru bilemiyorum
Ara

Benim aksesuar konusunda pek fazla bilgim yoktur ama işim gereği fiyattan ve kaliteden anlarım bu nedenle markaya ve fiyata fazla itibar etmem. Benim için önemli olan kalitedir. Mesela bir örnek vereyim; "Schubert" marka kaskların fiyatını bilen bilir ortalama 1000 ve üzeri rakamlardadır, inceleme fırsatım oldu donanım olarak herşeyi düşünmüşler ama kalite, fiyat konusunda çok orantısız bana göre, yani o fiyatın kaskı değil.!. Nolan, sharp gibi markaların 500 ve civarı fiyatlarda aynı kalite ürünleri var donanım olarak belki kıyaslanamaz ama sonuçta kaza anında onlar kadar koruyor.. Kask işi motorda en önemli şey diye kazık yemenin manası yok eğer çok paranız varsa artı hava atmak istiyorsanız marka tercih edebilirsiniz ama normal şartlarda gerekli değil.. Kafana otursun, birde iç koruması olsun yeter ! sonuçta hepsi belli bir yere kadar dayanıyor hiçbirinin %100 garantisi yok, birazda kaliteli olsun canım o kadar da değil : )

Bu arada burdaki testlere fazla kanmayın. Çoğunun bir dümeni var adam malını iyi gösterip satacak pazarlama taktiğidir bunlar..Hani reklamlarda abartılıyor ya herşey ama gerçekte öyle olmadığı görüyoruz; bunlarıda öyle düşünelim.. En güzel test kaza anında olandır ama allah kimseyi o pozisyona düşürmesin, biz araçlarımızı dikkatli kullanalım, fazla hız yapmayalım ondan sonra varsın kafamızda teneke olsun, b,z ilk önce ordan başlamalıyız tedbirli olmaya, sonrası kader yapacak hiçbişey yok!
Ara

(02-26-2013, 10:15 AM)SEYFO Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Öyle bilmediğiniz referansı olmayan kask testlerine felan bakmaya gerek yok ...

Sizin için kaskınızı test eder puan verebilirim..!

Şahsen ben kendi kasklarımı bizzat kendim test ediyorum ...

Mesela en son Veysel in bana iddaa da kaybederek aldığı 149 tl lik kask çok iyi çıktı..

Defalarca yere vurmasına rağmen ... metrelerce sürüklenmesine rağmen hala tek parça halinde kullanılabilir durumda...

Venom (türkçesi; yoğurtkasesi) : onpuan ! onpuan ! onpuan !

: )))
kardeş önereceğin özellikle test ettiğin başka kasklar varsa bana söyle :) bu hafta almam gerekiyor :)
Ara

ben burda givi lere baktyim baya saglam sanirim yeni kaskim
givi olacak guzel kasklar var birazdaha bakiyim
Ara