Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yakıt Tüketimi ve Hesaplama

(02-22-2013, 03:25 PM)MuratD Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(02-22-2013, 03:24 PM)temperantia Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Şu benzin hesabı yapan arkadaşlar,tavsiyem birer bisiklet alın ve sıfır emisyon sıfır yakıt...
artıları da var bol bol sağlıklı yaşam :P

Serkan senin canavar dip gazda ne yakıyor :]

hiç hesapta yapmam km'de sıfırlamam kardeşim...
üç kuruşluk zevkim var her viteste 10-12 bin devir çevirtiyorum onuda hesap yaparak köreltemem :))

2 teker ne yaşlılık ne de parasızlık dinler,2 teker yüreğini dinler....

yamaha fazer s2 :))
Ara

murat kardeşim hayvan içiyor:]:] bunu matematiksel açıklamak çok zor fakat hani bardaktan boşalırcasına tabiri açıklayıcı olur sanırım :)

Ne verirsen onu alırsın arkadaş hele hayvan terliyse :) fazla versende idareli yiyo benim hayvan. Ne kadar ekmek o kadar köfte :yuppie: .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü..... :hahaha:

BİSİKLETİN ARKA tekerleğine PET ŞİŞESİ SIKIŞTIRIP MOTOR
SESİ ÇIKARMAYA ÇALIŞAN ÇOCUKLARDIK BİZ.... :enen:
Ara

(02-19-2013, 02:41 PM)Tembel Reis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Ben en çok dl650 lerin yakıt tüketimini merak ediyorum. Yakıt konusunda ki namını duyduk hatta geçenlerde 100 km 3.2 lt demişti ismini hatırlayamadığım birisi.. kimsin sen? beni duyuyorsan! teyit et lütfen, inanasım gelmiyor açıkcası:):P

Merhaba,

Dl650 kullanıyorum. bir süre önce ben de merakımdan 5000km boyunca aldığım yakıtı ve kmyi kaydettim. Aşırı uçuk yakmadığı belli ama ne kadar yaktığını merak ettim :) 5120kmlik hesabım sonrası sonuç: 100km/4,7lt çıktı. hesaplamada: şehir içi, otobanda yüksek sürat, otobanda 90km/s sabit, tek kişi, 2 kişi, herşey karışık.
Demek benim genel kullanım tarzımda yakıt 4,7lt/100km civarı oluyor dedim. Bu arada genelde sessiz sakin kullanırım.

Benim farkettiğim en düşük yakıt sarfiyatı: 3,9lt/100km
tek motor 2 kişi Gebze-Bolu gölcük gidiş-dönüş.
Tek kişi ve yokuşsuz yollarda daha az yaktığı da olmuştur ama her zaman takip edemiyorum...

En yüksek yakıt sarfiyatı: 6,8lt/100km 2 motor 2 kişi Istanbul-Edirne gidiş dönüş. (Edirne şehiriçi 45dk gezi dahil)
Havaalanı gibi dümdüz otoban boş olunca biraz hızlı gitmiştik.
Ara

Yakın zamanda Honda Transalp yakıt tüketimi ilgili detaylı bilgileri paylaşıcam arkadaşlar. Ancak şuna eminim Transalp benim arabadan daha fazla yakıyor. 1.5 Dacia sandero var bende 1 depo ile (55 lt)1100-1300 km arası yol yapıyor. Yani 100 km yakıt tüketimi 3.9 lt- 4.5 lt arasına takabül ediyor.
Çok araba değiştirdim keşke daha önce Dacia alsaydım diyorum . :.(
Ara

Hem konuyu hortlatayım hem de yeni bilgiler ekleyeyim. 

2015 Mod. Yamaha MT-09 Tracer.    

Karadeniz Gezisi Boyunca 

İlk kısım (Şehir Dışı Ortalama 110 - 120 Km Hız ile)
4,46 Lt./ 100 Km.  

İkinci Kısım (Sehir İçi Ve Gazlamalı virajlı kısım) (Hız:120-180 Arası)
7,3 Lt./100 Km. 

Dönüş Yolu (Sehir Dışı Son 150 Km si Gazlamalı)  (Hız: 110-160 Arası)
4,86 Lt/100Km.

Genel Ortalama (Son Depo Fullemesi Dahil)(Yola Full Depo Cıkmıştım)  2986Km.
4,92 Lt/100 Km.  Toplam yakıt tutarı : 642 TL
(Kabaca 21,5 Krş  Km de. )

Benim gibi viraj delisi olmayan sakin ruhlu biri giderse bu tüketim 4.4 Lt ye kadar düşer.
Ara

1150 gs..

161 bin kilometrede

sakin kullanımda 4,9 lt/100km indirmeyi başardım.

Öyle demeyin büyük başarıdır :tamam:

:tr:  Kuşlar kısa.. Hayat uçuyor..
Ara