Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

YandeX !

Mehmet abiye aynen katılıyorum.

Rusya'nın en büyük arama motoru. Bknz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Yandex

Özellikle Google gücünü kırmak için çok büyük bir bütçeyle dünyaya saldıran ve yaklaşık bir yılı aşkın bir süredir de Türkiye'de hizmet veren bir firma. Hatta geçtiğimiz aylarda Android için yandex add-on bile çıkarmış bir firmadır.

Rus veya Türk olsun farketmez, sırf Google'ın gücünü kırmak ve Türkiye'de rekabetçi gücünü arttırmak için yandex kullanılır.

(02-13-2013, 04:05 PM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(02-13-2013, 03:42 PM)MehmetK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Türk yapımı mı !!!!!!!!
Biz böyle birşey yapabilirmiyiz sizce?
Hem yapmış olsaydık, son harfi, alfabemizde olmayan " x " ile bitermiydi.

Yandex, Rus menşeylidir.

:tamam: malesef doğru..

Bir arada pardus yapmıştık güya..

Linux çekirdeğini modifiye ederek işletim sistemi yaptığımızı sanıyorduk :kötü:

Hoppp :dur:
Linux'un yapısı zaten bu. Üzerinde oynama ve geliştirme yapılabilen open-source diye tabir edilen açık kaynak kodlu bir işletim sistemi.
Arkasında çok büyük bir emek ve gönüllü geliştirici kadrosu var. İlk zamanlarda donanımsal uyumsuzluklar oluyordu fakat en son yüklediğimde 3-4 ay önce çok başarılı olduğunu ve sıkıntısız çalıştırğını farkettim.

Kullanıcı arayüzü biraz farklı ama kısa sürede alışılıyor.

:tr:
ly2x6.gif
Ara

(02-13-2013, 04:12 PM)Batuhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Mehmet abiye aynen katılıyorum.

Rusya'nın en büyük arama motoru. Bknz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Yandex

Özellikle Google gücünü kırmak için çok büyük bir bütçeyle dünyaya saldıran ve yaklaşık bir yılı aşkın bir süredir de Türkiye'de hizmet veren bir firma. Hatta geçtiğimiz aylarda Android için yandex add-on bile çıkarmış bir firmadır.

Rus veya Türk olsun farketmez, sırf Google'ın gücünü kırmak ve Türkiye'de rekabetçi gücünü arttırmak için yandex kullanılır.

(02-13-2013, 04:05 PM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(02-13-2013, 03:42 PM)MehmetK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Türk yapımı mı !!!!!!!!
Biz böyle birşey yapabilirmiyiz sizce?
Hem yapmış olsaydık, son harfi, alfabemizde olmayan " x " ile bitermiydi.

Yandex, Rus menşeylidir.

:tamam: malesef doğru..

Bir arada pardus yapmıştık güya..

Linux çekirdeğini modifiye ederek işletim sistemi yaptığımızı sanıyorduk :kötü:

Hoppp :dur:
Linux'un yapısı zaten bu. Üzerinde oynama ve geliştirme yapılabilen open-source diye tabir edilen açık kaynak kodlu bir işletim sistemi.
Arkasında çok büyük bir emek ve gönüllü geliştirici kadrosu var. İlk zamanlarda donanımsal uyumsuzluklar oluyordu fakat en son yüklediğimde 3-4 ay önce çok başarılı olduğunu ve sıkıntısız çalıştırğını farkettim.

Kullanıcı arayüzü biraz farklı ama kısa sürede alışılıyor.

hooop :dur:

Arkadaş o zaman çıkıp Tubitak'ın yaptığı ilk türk yapımı işletim sistemi diye halka arz etmeyeceksin :tamam:

Hali hazırda yapılan bir işletim sisteminin modifiyesi diyeceksin..

DijitalTurk Toplu.Biz
Keşfedebildiğin kadar özgürsün.. (VeYSeL)

Halis muhlis rus malı olan yandex ,
beraberinde gogle ın sunduğu hemen her hizmete sahip, zaten bu yüzden rusyada gogle ı patlatan şirkettir..

Ancak network içerisinde virüs yaydığı birçok kullanıcı tarafından şikayet konusudur..
Ben firefox içerisine arama kutusunu kurdum ve bu şekilde kullanıyorum..
Şimdiye kadar bir sorunla kaşılaşmadım..

Şahsi fikrimse yandexin gooogle 'ın bir arayüz kopyası olduğu , karşılaştırın sadece goooogle daha yakışıklı duruyor...
temelde şablon aynı fakat görüntü ayrı ...

160711104912_imza3.JPG
Ara

Hızlı Menü:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi