Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moto Yakıt Hesaplama

benim kamyonda ş.içi 30 dışındada 26 kr. yakıyor. tabi bu daha benim acemi dönemlerim. Bakalım ilerdedede değişebilir.
Ara

Bu arada; Eskihisar-Topçular arasında ki arabalı feribotta akıllara zarar bir uygulama başlamış. 50TL araba geçişi. Üzerine 30TL daha verip VIP geçiş hakkı alıyorsun ve bütün kuyrukta bekleyen arabaların en önüne geçiyorsun.
İnsan hakkı, kul hakkı yemenin daniskası. Param var, en öne geçerim demek, sizin hakkınızı paramla satın alırım demek.

Bu münesebetle geçen hafta ailemle arabayla Bursa'ya gittim ve dönüşte gemiyi protesto ederek 100-110 arası hızla Körfezi dolaştım.
185km yol yaptım ve 100km'de 5.1 LT benzinli arabamla yakıt tükettim. Bu da 0,23 kuruş yapar. 42,5 TL'ye Bursa'dan geldim, gezine gezine.
Cihan abi'nin dediği gibi inanılmaz geldi banada... (ToyotaYaris, 1300cc 105Hp) :)

:tr:
ly2x6.gif
Ara

Nerden para kazanacaklarını şaşırdılar.
Ara

geçen gün bende farkettim bu uygulama gemi başına 10 arabayla sınırlıymış. sanırım önce nabzı ölçüyolar sonra yapıştır parası olan yardırsın. :kızgın::kızgın::boks:
Ara

Bir de diyorlar ki bu uygulama gereksiz , benzin hesapları yaparken kimlere giydirmişiz :] ,
kim daha zengin derken bakalım neler çıkacak ortaya..
Ekonomiden , politikaya kadar bu uygulamanın dalları uzantılıdır..
Eee ne de olsa ülkemiz fırsatlar ülkesi , herşeye bir hile karıştırmak kanun olmuş artık...
Kanunu yapanda hırsız , uygulayan da... Görmeyenlere bir örnek daha..
Teşekkür ederim Batuhan..

160711104912_imza3.JPG
Ara

Yalova-Pendik arası Hızlı feribotlarda hava yolları gibi olmuş.
Bozcaada dönüşü hava kararmış yorgunuz hadi parayı bastıralım binelim dedik Yalovadan. Bizim eve daha yakın Pendik ve mantıklı.
Feribot dolmuş gişe görevlisi bakalım bilgisayar bilet verecekmi dedi. Bastı tuşlara bilet çıktı 46tl mi yada küsüratıda varmı şimdi hatırlamıyorum. Motosikletiz ulan dedim sen manyakmısın. Efendim gemi dolunca ve yoğunluk durumuna göre makine böyle fiyat uyguluyormuş. Bunuda ilk defa duydum ve bastık eski yoldan devam dedik. :kızgın:
Ara

Tamamen saçmalık ya. Biz Müminle yoğun bir akşam saatinde giriş yaptık bizden normal aldı. Artı olarak tam bir feribot kalkmak üzereyken 2 motorluk yer bulduk bastık girdik içeri. Gişe görevlisinde bir hincozluk olabilir Cihan abi.
Ara

(05-04-2012, 01:06 PM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Tamamen saçmalık ya. Biz Müminle yoğun bir akşam saatinde giriş yaptık bizden normal aldı. Artı olarak tam bir feribot kalkmak üzereyken 2 motorluk yer bulduk bastık girdik içeri. Gişe görevlisinde bir hincozluk olabilir Cihan abi.

Erdem bir şey diyemiyorum bileti almadım elime doğrusu rakamı söyleyince geri döndüm zaten. Tamamen dolu olunca belki böyle bir numara çekiyorlar.
Ara

Ne diyim abi mantık çerçevesi dışında bir ülkedeyiz.
Ara

(05-04-2012, 12:57 PM)Cihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Yalova-Pendik arası Hızlı feribotlarda hava yolları gibi olmuş.
Bozcaada dönüşü hava kararmış yorgunuz hadi parayı bastıralım binelim dedik Yalovadan. Bizim eve daha yakın Pendik ve mantıklı.
Feribot dolmuş gişe görevlisi bakalım bilgisayar bilet verecekmi dedi. Bastı tuşlara bilet çıktı 46tl mi yada küsüratıda varmı şimdi hatırlamıyorum. Motosikletizin ulan dedim sen manyakmısın. Efendim gemi dolunca ve yoğunluk durumuna göre makine böyle fiyat uyguluyormuş. Bunuda ilk defa duydum ve bastık eski yoldan devam dedik. :kızgın:
.

Cihan hocam haklı...
Girin İDO nun sitesine fiyatları görün saate ve yoğunluğa göre hem araçlarda hemde yayalarda fiyatlar değişiyor.Yani sabit bir fiyat yok .
Ben 23 Nisan da bilet rezervasyonu için siteye girdiğimde ne oluyor lenn gişelere Somali'li korsanlar saldırdı zannettim :P
Birde 20 30 TL farka laf ediyorsunuz Adam altına 100 binlik cipi almış ona mı koyacak 30 TL.. Zavallı kamyoncu beklemiş ne olur..
Cihan hocam hatırlar eskiden Kartal'dan Yalova'ya 3.5 saatte geçerdik..Allahtan korkun adamlar çalışıyo kıskanmayınnn :]
En çok zevk aldığım Pendik'ten Yalova'ya giderken İdo nun RTE adlı feribotuna binmek :]
Ara