Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moto Yakıt Hesaplama

(05-04-2012, 12:14 PM)Batuhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Bu arada; Eskihisar-Topçular arasında ki arabalı feribotta akıllara zarar bir uygulama başlamış. 50TL araba geçişi. Üzerine 30TL daha verip VIP geçiş hakkı alıyorsun ve bütün kuyrukta bekleyen arabaların en önüne geçiyorsun.
İnsan hakkı, kul hakkı yemenin daniskası. Param var, en öne geçerim demek, sizin hakkınızı paramla satın alırım demek.

Evet bende bu uygulamayı birkaç hafta önce fark etmiştim.
Batuhana katılıyorum insanların haklarını satın almakdan başka birşey değil..
Uçak değilki kardeşim bu feribot, ulaşım aracı V.I.P de ne oluyor?
Ara

1- Şirket panelvan aracımız bazı sabahlarda Bakırköye giderken Harem-Sikeci arabalı feribotunu kullanıyor. 8TL olan araç geçiş ücreti sabah yoğun saatlerde 12 küsür TL alındığını farkettim.
Bu ne demektir, sen sabah yoğun saatlerde bu yolu zaten kullanıyorsun, araç başına 4TL fazla alayım, yolumu bulayım. İşine gelirse, burayı kullanacaksan 12TL vereceksin. Saat 09-10 dan sonra normal tarifeye geçiyorlar.
Yuhh dedim, hatta yuuuh.

2- Bu Eskihisar-Topçular feribot olayına çok sinirlendim ve söylendim. Ben yazamadım abim Burak İDO ya e-posta ile döşendi.
Verdikleri cevap aynen şöyle; (altı çizili yerlere dikkat), yorum bile yapmıyorum...

"Öncelikle yaşadığınız problemi bizimle paylaşıp sizlere daha iyi hizmet etmek adına, aksayan yönlerimizi bize gösterdiğiniz için teşekkür eder yaşattığımız sıkıntıdan dolayı özür dileriz.
Öncelikli geçiş hizmetimiz belli bir kontenjanla sınırlı olduğundan, zaman kısıtlaması bulunan yolcularımıza zaman tasarrufu kazandırmayı amaç edindiğinden dolayı, hizmetimiz belli araç tiplerine (Otomobil, jip/arazi taşıtı, suv tipi araçlar, Minivan / ticari, Minibüs) göre uygulamaya alınmıştır.
Siz değerli yolcularımızdan gelen öneri ve istekler doğrultusunda, yolcularımızın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, zaman tasarrufu sağlamak amacıyla böyle bir uygulamaya geçiş yapılmıştır.
Öncelikli geçiş sisteminde hareket edecek her vapur için sadece 10 araçlık kota ayrıldığından normal geçiş sağlayan araçların bekleme sürelerinde bir artış olmayacaktır."

:tr:
ly2x6.gif
Ara