Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

gişelerden kaçak geçiş

(03-16-2012, 08:46 AM)GsrEra Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Kanunsuzluğa karşıyım sadece bu geçiş konusu haricinde. Yurtdışında elektrikli arabaya vergi yokken benim memleketimde elektrikli arabanın vergisi bilmemkaçsa, kaçak elektriğe çözüm, vergisini düzenli veren insanların üstüne çeşitli saçma sapan kalemlerle yükleniyosa, kısacası ben enayi yerine koyuluyosam, benden kuruş kuruş çaktırmadan faturaya yansıtıp para alıyosa, bende 2 lira falan dinlemem geçerim. Hiç işim olmaz. Bu güne kadar vergimide ödedim, layıkıyla ödüyorum ve ödeyeceğim. Ben dikkat ediyorum ama soyulan yine dürüst halk. Ben motosikletle kaçak geçiş yapmıyım diye gişelerde duruyorum, yağmurda gişeye gidiyorum. Adamın bana dediği şey bu gişeden kgs satışı bugün yok. Çıkışta alırsın ve en uzun mesafe parası verirsin. Öylemi diyorum izle diyorum ve geçiyorum. Ne zaman motosiklet geçişleri araçlarla aynı tutulmaz, o zaman ödemeli geçerim. Yasal ya da değil, bu konuda yasal olmamayı tercih edenlerdenim. Mesele 2 lira meselesi değil. Yöneticiler bunu görmüyorlarmı. ÖTV denen vergi saçmalığı deprem zamanı destek olsun diye alındı 13 senedir ÖTV ödüyoruz. Ben bir ömür OGS geçişlerini ödemişim zaten. O 10'larca polis, biz keşler tarafından sopalı saldırıya uğrarken geldiklerinde, adamları yakalayın dediğimizde kılını kıpırdatmayan polislerdense zaten işim olmaz. Devlet önce kendinde tepki değil, saygı uyandıracak ki, benimde ona güvenim olsun.

Kaçak geçişlere önlem alacaksa alsın ona da lafım yok. Yakalarsa alır hiçte karşı çıkmam paşa paşada öderim.

Ergenekon adayı ! Silivri'ye geliriz ziyaretine, gişelerden tek teker :)
Bu konuda düşüncelerin tam yerinde Erdem, benden tam destek ;)
(03-16-2012, 05:03 PM)doctor Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  yaşasın onurun elektirik bandı:]:]:]:]:]:]:]
:+1:

Onur mühritlerden bu konuda, bunun mucidi Başkanımız :) benide o alıştırdı.
(03-16-2012, 09:56 AM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Erdem AYDIN, Emrullah MENDİ, Mehmet KUTAY
:polis: al bunları al al alaalalalalal :polis:

Alın Başkanıda :)
Ara

(03-16-2012, 09:09 PM)semihdogru Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(03-16-2012, 09:56 AM)VeYSeL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Erdem AYDIN, Emrullah MENDİ, Mehmet KUTAY
:polis: al bunları al al alaalalalalal :polis:

Alın Başkanıda :)

Başkan mı?? Alın alınn tüm GMk'yı alınn :P
Ara