Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CPU test

Bu tarz programlar CPU aşırı zorlama yapması ve ayarlarının hatalı olması durumunda CPU'ya ve yardımcı birimlere kalıcı olarak zarar verebilir deneme yapıcak arkadaşların bu riski almalarında Cihan abi mesul değildir :]
Ara

16 saniye... i7-2630QM
Ara

(11-06-2011, 08:02 PM)Demir Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  16 saniye... i7-2630QM

İyi derece Demir tabi İ7 :tamam:
Ara

Sizdeki işlemci 6 yıllık galiba, soğutucuyla overclok mu yaptınız yoksa,,, çünkü 23 saniye gayet iyi, hatta çok iyi...
Ara

Demir bende anlamadım. Yeni AMD 4çekirdek phenom işlemci 1,8 ghz aldım 70 sn de sonucu buluyor. Bu eski intel uçuyor resmen. Belkide ext. Soğutma ile ilgisi vardı. OC olayı yok.
Ara

Çalıştırdığımız program intel işlemci(mimari) kullanılan yazılımlarla yapıldıysa basic, C+ vs. AMD de farklı sonuç verirmi acaba.
Ara

(11-06-2011, 09:29 PM)Demir Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Çalıştırdığımız program intel işlemci(mimari) kullanılan yazılımlarla yapıldıysa basic, C+ vs. AMD de farklı sonuç verirmi acaba.

Evet bununla ilgili bişiler okudum. Hatta bu işlemcinin 64bit olması ile ilgisi bile varmış. Fakat yeni dizüstünü benzer bir soğutma ile çalıştırıp deneyeceğim. Çünkü işlem başladıktan sonra ısınmayı fan hızından tahmin edebiliyorum ve işlem sonuna doğru gözle görülür bir yavaşlama başlıyor. İlginç yani.

Tamekranyakalama07112011001548bmp.jpg
Ara

22 saniyede buldu bu iyimidir.
Ara

Hızlı Menü:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi